Rehabilitacja BVB w stosunku do Błaszczykowskiego. Miły gest [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
18.02.2017 16:05
Jakub Błaszczykowski
fot. Twitter

Przy okazji sobotniego spotkania Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg działacze i kibice ekipy z Westfalii podziękowali Jakubowie Błaszczykowskiemu za osiem lat gry w barwach tego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lepiej późno niż wcale - to wyświechtany slogan, ale idealnie pasujący do tej sytuacji. Przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 Błaszczykowski bez żalu został oddany na wypożyczenie do Fiorentiny. Wrócił do Dortmundu, ale tam znów nie było dla niego miejsca, więc został sprzedany do VfL Wolfsburg.

Zobacz także

Przez półtora roku kibice Westfalczyków nie mieli okazji, by podziękować swojemu idolowi za osiem lat gry w barwach ich ukochanego klubu. Połowicznie uczynili do w rundzie jesiennej, gdy w wyjazdowym spotkaniu skandowali "Kuba, Kuba, Kuba". Dziś wszystko przebiegło już zgodnie z dobrym obyczajem.

Przed pierwszym gwizdkiem prezes BVB Hans-Joachim Watzke wręczył reprezentantowi Polski bukiet kwiatów. Kibice z kolei wywiesili transparenty "Dziękujemy Kuba".

Niestety Błaszczykowskiemu nie mogli podziękować najbardziej zagorzali fani Borussii Dortmund. Trybuna południowa, tzw. "żółta ściana", została zamknięta na jedno spotkanie w związku z atakami chuliganów na kibiców RB Lipsk.

Jakub Błaszczykowski występował w BVB w latach 2007-2015. Z tym klubem wywalczył m.in. dwa mistrzostwa Niemiec i zagrał w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013.

RadioZET.pl/KS