Zamknij

Milik wyspecjalizował się w rzutach wolnych. Równie często trafia tylko Messi

Krzysztof Sobczak
25.02.2019 14:05
Arkadiusz Milik wyspecjalizował się z rzutach wolnych
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Milik rozgrywa najlepszy sezon od czasu przenosin z Eredivisie do Serie A. Na swoim koncie ma już 14 goli, z czego trzy zdobył bezpośrednio z rzutów wolnych. W pięciu najsilniejszych ligach Europy podobnym wynikiem może pochwalić się tylko Lionel Messi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Milik do tej pory nie jawił się jako egzekutor stałych fragmentów gry. Do sezonu 2017/2018 tylko trzykrotnie pokonał bramkarzy rywali w ten sposób, a teraz - w 2/3 sezonu - podwoił już swój dorobek.

Milik specjalistą od rzutów wolnych

W 25. kolejce Serie A Polak sprytnie pod murem umieścił piłkę w siatce Parmy. - Dziękuję trenerowi i sztabowi. Pomogli mi przy tym rzucie wolnym. Przekazali mi, że zawodnicy Parmy skaczą w takich sytuacjach bardzo wysoko - stwierdził po meczu. Wcześniej Milik trafiał nad murem przeciwko Cagliari i Lazio.

Arkadiusz Milik wykorzystał 75 procent rzutów wolnych, do których podchodził (3/4). Lionel Messi, który także ma na koncie trzy trafienia, uderza znacznie częściej - 28 razy. Bez gola z tego stałego fragmentu gry jest w tym sezonie m.in. Cristiano Ronaldo.

W 25. kolejce Napoli pokonało Parmę 3:0, a wszystkie gole zdobyli reprezentanci Polski - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik (2).

RadioZET.pl/KS