Zamknij

Miliard dolarów za prawo do nazwy "FIFA". Popularna gra może zmienić tytuł

14.10.2021 12:37
Miliard dolarów za prawo do nazwy "FIFA". Popularna gra może zmienić tytuł
fot. FIFA 22/mat. pras.

FIFA, popularna gra piłkarska na PC i konsole, już niebawem może zmienić nazwę. To z powodu gigantycznej opłaty za licencję, jakiej domaga się Międzynarodowa Federacja Piłkarska, posługująca się tym samym tytułem. Mowa o kwocie miliarda dolarów.

Jak poinformował "New York Times", FIFA domaga się od EA Sports nowej opłaty licencyjnej. Electronic Arts mieliby przelewać na konto federacji miliard dolarów co cztery lata. Tak wysokie żądania ze strony struktury, której prezesem jest Gianni Infantino, może skłonić producentów gry do zmiany jej nazwy. EA miało zarejestrować już nowy znak towarowy pod nazwą "EA Sports FC".

Kwota miliarda dolarów ma być dwukrotnie większa od tej, którą EA płaci FIFIE za prawo do tytułu obecnie.

FIFA zmieni nazwę na EA Sports FC?

Spekuluje się, że FIFA 22, która dopiero co miała premierę, może być ostatnią grą pod tą nazwą. Tym samym w nowym roku możemy być świadkami prawdziwego przełomu i zobaczyć na rynku nowy twór pod nazwą EA Sports FC 23.

Nie da się ukryć, że byłaby to rewolucyjna zmiana na światowym rynku gier. Przypomnijmy, że gra ukazuje się od 1994 roku, ale za każdym razem miała w nazwie słowo "FIFA". Pierwsza edycja wyszła pod tytułem "FIFA International Soccer". W kolejnych latach mieliśmy między innymi "FIFA Soccer 95", "FIFA Soccer 1996", "FIFA: Road to World Cup" czy "FIFA Football 2003".

RadioZET.pl