Serie A: Gol Krzysztofa Piątka nie wystarczył, Milan znów zawiódł [WIDEO]

02.04.2019 21:06
Gol Piątka w meczu Milan - Udinese

Krzysztof Piątek zdobył 20. gola w tym sezonie Serie A, ale jego AC Milan tylko zremisował u siebie z Udinese 1:1. Dla "Rossonerich" to trzecie z rzędu spotkanie bez zwycięstwa.

Przed przerwą na reprezentację Milan przegrał w derbach Mediolanu z Interem 2:3, a następnie dość niespodziewanie uległ Sampdorii Genua 0:1. Starcie z Udinese również nie układało się zbyt dobrze, bo już na początku spotkania z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Gianluigi Donnarumma, a przed przerwą urazu nabawił się jeszcze Lucas Paqueta. Mimo to gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie.

Gattuso postawił tym razem na inne ustawienie, z dwójką napastników Patrick Cutrone - Krzysztof Piątek i to właśnie ta para wypracowała gola na 1:0. W 44. minucie Włoch zagrał do Polaka, a ten na raty wpakował piłkę do siatki.

Milan - Udinese: Remis "Rossonerich"

Milan cieszył się z prowadzenia przez 20 minut. Po przerwie Udinese wyprowadziło zabójczą kontrę, a na listę strzelców wpisał się Kevin Lasagna. Chwilę wcześniej "Rossoneri" mogli podwyższyć na 2:0, ale po uderzeniu Piątka piłkę z linii wybił jeden z obrońców.

Strata punktów może drogo kosztować ekipę z Mediolanu. Obecnie AC Milan zajmuje 4. miejsce gwarantujące prawo gry w Lidze Mistrzów, ale piąte w tabeli Lazio traci cztery "oczka" i ma dwa zaległe mecze. 48 punktów ma także szósta Atalanta.

AC Milan - Udinese Calcio 1:1

Bramki: Krzysztof Piątek (44.) - Kevin Lasagna (65.)