Milan w ćwierćfinale Pucharu Włoch, awans po rzutach karnych

12.01.2021 23:40
Milan - Torino

AC Milan pokonał Torino w meczu Pucharu Włoch i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Zwycięzca meczu został wyłoniony dopiero po konkursie rzutów karnych.

Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 0:0. Mimo że to piłkarze Milanu lepiej prezentowali się na boisku, nie potrafili zamienić żadnej sytuacji na gola. Ostatecznie musiała zostać rozegrana dogrywka.

W czasie kolejnych 30 minut gry żadna z drużyn nie zdobyła bramki, dlatego o awansie do 1/4 finału Pucharu Włoch musiały przesądzić rzuty karne.

AC Milan w ćwierćfinale Pucharu Włoch

W pierwszych kolejkach jedenastek żaden ze strzelców nie pomylił się. Dopiero przy stanie 3:3 Tatarusanu obronił uderzenie Rincona, a w czwartej serii Romagnoli wyprowadził Rossonerich na prowadzenie. Milinković-Savć dał jeszcze nadzieje gościom przed strzałem Calhanoglu, ale ten trafił do siatki i dał awans Milanowi.