Puchar Włoch: Wielki powrót Piątka do składu Milanu. Zdobył gola i asystę [WIDEO]

15.01.2020 19:20
Krzysztof Piątek

Wielki powrót Krzysztofa Piątka do składu AC Milan. Napastnik reprezentacji Polski zdobył dla "Rossonerich" gola i asystę w meczu ze SPAL Ferrara w 1/8 finału Pucharu Włoch i niezmiernie pomógł swojej drużynie w awansie do ćwierćfinału turnieju. Zobacz WIDEO świetnych akcji Polaka!

Krzysztof Piątek powrócił do podstawowego składu AC Milan w wielkim stylu. Napastnik reprezentacji Polski już w pierwszej połowie zdobył przeciwko SPAL Ferrara gola i zaliczył asystę przy trafieniu Samu Castillejo.

Milan - SPAL: Gol i asysta Krzysztofa Piątka. Wielki powrót Polaka [WIDEO]

W pierwszej swojej akcji  w 20. minucie meczu Polak otrzymał świetne prostopadłe podanie od Ismaela Bennacera, po przyjęciu którego wykończył akcję równie dobrym strzałem w prawy dolny róg bramki.

W 44. minucie 24-latek ponownie pociągnął z futbolówką na bramkę Etrita Berishy, lecz tym razem, przemierzywszy kilkadziesiąt metrów, oddał piłkę wychodzącemu na pozycję z prawej strony Castillejo. Hiszpański pomocnik bez problemu odebrał podanie, ustawił sobie futbolówkę i perfekcyjnym uderzeniem w lewy górny róg wykonał wyrok na albańskim golkiperze jako drugi.

Do przerwy na świetlnej tablicy meczu Milan - SPAL widniał wynik 2:0, lecz już w 66. minucie rezultat na 3:0 podwyższył i ustalił lewy obrońca Milanu - Theo Hernandez.

Wygrana różnicą trzech bramek była pierwszym takim zwycięstwem "Rossonerich" od 11 miesięcy. W ćwierćfinale Coppa Italia podopieczni Stefano Pioliego zmierzą się w środę 29 stycznia z Torino.