Krzysztof Piątek rozkochał w sobie San Siro. Polak bohaterem Milanu w Pucharze Włoch

29.01.2019 22:30
Gol Krzysztofa Piątka w meczu Milan - Napoli

Krzysztof Piątek zdobył dwa gole, ale jego AC Milan pokonał Napoli 2:0 i awansował do półfinału Pucharu Włoch. Dla polskiego napastnika to pierwsze trafienia w barwach nowego klubu.

Krzysztof Piątek wyszedł na boisko w podstawowym składzie i po 11 minutach odwdzięczył się trenerowi za zaufanie. Polak wykorzystał fatalne ustawienie Maksimovicia oraz Koulibaly'ego i wykończył sytuację sam na sam z Meretem. W 27. minucie były napastnik Cracovii jeszcze raz ośmieszył dwójkę stoperów "Azzurrich" i ładnym strzałem podwyższył na 2:0.

Dla Piątka były to już gole numer 7 i 8 w tegorocznej edycji Pucharu Włoch. Wcześniej, jeszcze w barwach Genoi, cztery razy pokonał bramkarza Lecce, a dwa razy golkipera Entelli.

Snajper Milanu opuścił murawę w 78. minucie, a kibice na San Siro zgotowali mu owację na stojąco. Zastąpił go Patrick Cutrone.

W ekipie z Neapolu po 90 minut rozegrali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

W półfinale Coppa Italia AC Milan zmierzy się z lepszym z pary Inter Mediolan - Lazio Rzym.

Zapis relacji z ćwierćfinału Pucharu Włoch Milan - Napoli:

22:53

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+5 min.

KONIEC! Milan w półfinale Pucharu Włoch po dwóch golach Krzysztofa Piątka! Milan - Napoli 2:0.

90+3 min.

Przekombinował Piotr Zieliński. Przyjął sobie za bardzo "pod nogę" i zamiast strzelać, musiał szukać podcinki do kolegi. Za mocno.

90 min.

Jeszcze 4 minuty - tyle dolicza sędzia.

88 min.

Rozpaczliwy strzał Insigne. Piłka w górnych rzędach trybun.

85 min.

Zmiany w obu zespołach.

Milan: W miejsce Paquety pojawia się Ricardo Rodriguez.

Napoli: Za Malcuita wchodzi Callejon.

83 min.

Mnóstwo niedokładności. Mertens miał pretensje do Milika, Milik do Mertensa, a potem Fabian Ruiz podał do rywala.

82 min.

Wszystkie strzały Napoli są zbyt lekkie, sytuacyjne albo zablokowane, nie ma tu przygotowanych pozycji, raczej uderzenia "na hurra".

78 min.

Koniec meczu dla Krzysztofa Piątka. Owacja na stojąco dla polskiego napastnika i chóralne śpiewy fanów na San Siro. Na murawie jest już Patrick Cutrone.

78 min.

Kolejna szansa Milika! Polak dopadł do piłki krótko zagranej z rzutu wolnego, ale uderzył niecelnie.

77 min.

Ofiarna interwencja Bakayoko po strzale Insigne. Odczuł ten strzał pomocnik Milanu.

74 min.

Milik obrócił się z piłką w polu karnym, ale na moment stracił ją z pola widzenia i dał się zablokować.

72 min.

Jedyne zagrożenie, jakie Napoli stwarza, jest po stałych fragmentach gry. Ale nawet wtedy nie są to klarowne okazje do zdobycia kontaktowego gola.

66 min.

Ounas stara się rozruszać towarzystwo. Groźny strzał skrzydłowego Napoli, piłka nabrała odchodzącej i opadającej rotacji, jednak golkiper Milanu w porę skorygował swoje ustawienie i odbił futbolówkę.

64 min.

Ounas bezpośrednio z rzutu wolnego próbował pokonać Donnarummę. Było blisko, ale Włoch sobie poradził.

63 min.

Chwila klinczu na murawie. Milan nie musi atakować, a Napoli nie ma dziś argumentów, by realnie zagrozić rywalom. Mają jeszcze pół godziny, by to zmienić.

61 min.

Celny strzał Milika z 25 metrów. I wiele więcej nie można powiedzieć o tym uderzeniu, bo piłka ledwo doleciała do Donnarummy.

60 min.

Jest też roszada w Milanie - za Boriniego wchodzi Calhanoglu.

58 min.

Kolejna zmiana w Napoli - boisko opuszcza defensywny pomocnik Diawara, a pojawia się napastnik Mertens.

56 min.

Niepotrzebny i nieudany drybling Piątka. To chyba pierwsze tak nieudane zagranie Polaka.

55 min.

Milan głęboko się cofnął i czeka na to, co zrobią rywale. Ci są bezsilni, nie zmienili swojego sposobu gry i cały czas poruszają się zbyt wolno.

53 min.

Donnarumma niepewnie piąstkował po wrzutce z rzutu rożnego, ale obyło się bez konsekwencji.

50 min.

Ładny, celny strzał Bakayoko, ale zbyt lekki, by zaskoczył Mereta.

48 min.

Milik miał okazją do gola! Polak odnalazł się tłoku po centrze z rzut rożnego i oddał strzał, ale piłka ugrzęzła między nogami innych piłkarzy.

46 min.

Maksimović fauluje Piątka.

46 min.

Zaczęli drugą połowę!

Napoli z jedną zmianą - w miejsce Allana pojawia się Ounas.

46 min.

Krzysztof Piątek w 2,5 meczach Pucharu Włoch strzelił bagatela osiem goli - sześć dla Genoi i dwie dla Milanu. Korony króla strzelców tych rozgrywek już chyba nikt mu nie zabierze.

45+1 min.

KONIEC pierwszej połowy. Piątek - Napoli 2:0! Wracamy za ok. kwadrans.

45 min.

Napoli kompletnie nie ma pomysłu na dobranie się do skóry gospodarzom. Ataki tej drużyny są chaotyczne lub zbyt wolne.

Tymczasem arbiter dolicza 60 sekund.

41 min.

Za mocne dośrodkowanie Boriniego z rzutu wolnego.

40 min.

Koulibaly zdenerwował się na Piątka i kopnął Polaka. Kartka dla Senegalczyka.

40 min.

Napoli cały czas bije głową w mur, a ciosy zadaje Milan. Gattuso dziś bardzo mądrze ustawił swój zespół.

21:24

Tego chyba nie musimy tłumaczyć?

35 min.

Milik ukarany kartką za brzydki faul na Kessim.

34 min.

To jest drugi gol Piątka.

31 min.

Znowu za lekki strzał Insigne. On jest aktywny, ale nie ma wsparcia w kolegach.

29 min.

Piątek show na San Siro! Malcuit z kartką za faul na polskim napastniku.

27 min.

Dublet Piątka! NIEWIARYGODNE!!!

26 min.

Nie układa się gra Napoli. Milan zagęszcza środek pola i pozwala graczom gości na liczne dośrodkowania. Te jednak wszystkie padają łupek gospodarzy.

24 min.

Tym razem Piątek przegrał fizyczną walkę z Koulibaly'm.

22 min.

Tymczasem Insigne zbyt lekko uderzył, by zaskoczył Donnarummę. To była świetna okazja do wyrównania.

20 min.

Na murawie niewiele się dzieje, więc wracamy do 11 minuty. Tak padł gol Piątka.

18 min.

Zablokowany strzał Allana naraziła Napoli na kontrę. Wszystko przeciął jednak Koulibaly.

15 min.

Napoli mogło szybko odpowiedzieć za sprawą Insigne. Milan jednak szybko opanował sytuację i znów nadaje ton grze.

12 min.

Asystę przy pierwszym trafieniu Polaka w barwach Milanu zanotował Diego Laxalt. Piątek wyszedł sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce.

11 min.

GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL Piątka!

10 min.

Na razie tempo podobne do tego z soboty. Przypominamy, że w przypadku remisu będzie dogrywka.

8 min.

Dużo dośrodkowań posyła Ghoulam z lewej strony, ale wszystkie jak do tej pory są zbyt lekkie. Podobnie jak strzał Insigne.

7 min.

Ładna akcja Milanu. Piątek doszedł do strzału, jednak był w trudnej pozycji i uderzał sytuacyjnie. Nie trafił.

5 min.

Pierwsza wrzutka Insigne w pole karne, ale tam nie dopadł do niej Milik. Niedokładna była ta centra.

2 min.

Bardzo spokojny początek meczu. Piątek już raz się pokazał, ale w akcji defensywnej, kiedy dobrze przyblokował Koulibaly'ego.

1 min.

Zaczęli!

20:42

Piłkarze są już na murawie. Za chwilę początek - miejmy nadzieje - pięknego spektaklu.

20:35
20:34

W sobotnim meczu ligowym było 0:0. Dziś liczymy jednak na gole, oczywiście przede wszystkim ze strony Polaków.

20:23

Znamy już składy na to spotkanie i... możemy się cieszyć, bo zobaczymy aż trzech reprezentantów Polski. Po raz pierwszy w wyjściowym zestawieniu Milanu zaprezentuje się najlepszy strzelec Coppa Italia (6 goli) Krzysztofa Piątka.