Skandal z udziałem kibiców Lazio przed meczem z Milanem w półfinale Pucharu Włoch

25.04.2019 11:53
sport

Znani z neofaszystowskich poglądów kibice Lazio Rzym wywiesili przed stadionem transparent z napisem: „Szacunek dla Benito Mussoliniego”. Ultrasi stołecznej drużyny zorganizowali przed środowym meczem z AC Milanem przemarsz, w którym uczcili pamięć byłego przywódcy Włoskiej Republiki Socjalnej.

Transparent kibiców Lazio fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pochód po ulicach Mediolanu przeprowadziła grupa najbardziej zagorzałych fanów Lazio – „Irriducibili”. Wobec zakazu wywieszania transparentów politycznych na stadionach, jaki kilka lat temu został nałożony na kibiców „Biancocelesti”, radykalne ugrupowanie wspierające klub zdecydowało zaprezentować swoje poglądy poza boiskiem San Siro.

Skandaliczny transparent fanów Lazio

Drużyna Krzysztofa Piątka od dawna nie ma z rzymianami po drodze, a całe zajście, honorujące pamięć o włoskim Duce, tylko podsyciło napięcie między fanami obu klubów. Relacje zespołów pogorszyły się szczególnie, po tym jak jeden z piłkarzy Milanu, Tiemoué Bakayoko, został zaatakowany przez kibiców Lazio rasistowskimi wyzwiskami.

Mimo sporych kontrowersji poza stadionem, na murawie piłkarze obu drużyn nie wykazali się zbytnią aktywnością. Po mało ciekawym meczu drużyna gości zwyciężyła 1:0 po golu Joaquína Correi. Do finału awansowali podopieczni Simone Inzaghiego, a wszystko wskazuje na to, że polski napastnik będzie musiał jeszcze trochę poczekać na pierwsze trofeum w barwach "Rossoneri".

RadioZET.pl/MG

Oceń