Puchar Włoch: VAR uratował Juventus, Milan w końcówce stracił zwycięstwo

13.02.2020 22:54
Milan - Juventus

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch AC Milan zremisował na własnym stadionie z Juventusem 1:1. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Theo Hernandeza, a prowadzenie stracili w doliczonym czasie gry po kontrowersyjnie podyktowanym rzucie karnym.

"Rossoneri" objęli prowadzenie w 61. minucie dzięki trafieniu Ante Rebicia. Chorwat wykorzystał podanie Samu Castillejo, "wyblok" Zlatana Ibrahimovicia i błąd Mattii de Sciglio.

Milan - Juventus: Kontrowersyjny karny dla "Starej Damy"

Niestety dla gospodarzy, 11 minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Theo Hernandez i od tego momentu Juventus rozpoczął szturm. Gola udało się zdobyć w doliczonym czasie gry w kontrowersyjnych okolicznościach. Strzał Ronaldo ręką zablokował Calabria, ale był ustawiony tyłem do Portugalczyka i nie mógł widzieć piłki. Sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał jednak na "wapno", a rzut karny wykorzystał CR7.

Rewanż odbędzie się 4 marca w Turynie. Milan będzie musiał radzić sobie nie tylko bez Theo, bo pauzować będą musieli także Zlatan Ibrahimović i Samu Castillejo.

W środę w drugim półfinale Napoli pokonało Inter Mediolan 1:0. Jedynego gola zdobył Fabian Ruiz.

AC Milan - Juventus 1:1

Bramki: Ante Rebić (61.) - Juventus (90.+1)