Serie A: Szczęsny obronił rzut karny, Juventus pokonał Milan [WIDEO]

11.11.2018 22:35

W hitowym spotkaniu 12. kolejki Serie A Juventus wygrał na wyjeździe z Milanem 2:0. W 41. minucie rzut karny wykonywany przez Gonzalo Higuaina obronił Wojciech Szczęsny.

Wojciech Szczęsny fot. PAP/EPA

"Stara Dama" objęła prowadzenie w 8. minucie po bramce Mario Mandzukicia. Milan stanął przed szansą na wyrównania pod koniec drugiej połowy. Do rzutu karnego podszedł Higuain, ale przegrał pojedynek ze Szczęsnym.

W drugiej połowie prowadzenie Juventusu podwyższył Cristiano Ronaldo, a dwie minuty później z boiska wyleciał Higuain. Sędzia ukarał go żółtą kartką za faul w środku pola. Argentyńczyk tak się wściekł, że rzucił w stronę arbitra kilka niecenzuralnych słów. Ten wyrzucił go z boiska.

Mecz zakończył się wygraną "Juve" 2:0, dzięki czemu mistrzowie Włoch umocnili się na prowadzeniu w tabeli.