Serie A: Zwycięstwo Milanu z Genoą, trzeci mecz bez gola Piątka

31.10.2018 22:26

W zaległym meczu 1. kolejki Serie A AC Milan pokonał na własnym stadionie Genoę 2:1. Dla Krzysztofa Piątka było to trzecie kolejne spotkanie bez gola. Wcześniej nie zdołał pokonać bramkarzy Juventusu i Udinese.

Milan - Genoa fot. PAP/EPA

Spotkanie zostało przełożone po tym, jak w połowie sierpnia w stolicy Ligurii zawalił się wiadukt. W katastrofie zginęły 43 osoby.

Milan objął prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Suso, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. Wyrównał po przerwie Alessio Romagnoli, który pechowo skierował futbolówkę do własnej wiatki po strzale Kouame. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w doliczonym czasie gry i zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Krzysztof Piątek rozegrał 85 minut, ale w trzecim kolejnym meczu nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

AC Milan - Genoa 2:1

Bramki: Suso (4.), Alessio Romagnoli (90.) - Alessio Romangoli (54. - samobój)