LE: Dudelange postraszyło Milan na San Siro, asysta Świerczoka

29.11.2018 20:57

AC Milan przegrywał z półamatorskim luksemburskim Dudelange 1:2, ale finalnie wygrał 5:2 w meczu 5. kolejki Ligi Europy. Asystę na Bay Arena zanotował Jakub Świerczok, a awans do fazy pucharowej wywalczyły Salzburg, Fenerbahce, Zenit Sankt Petersburg i Betis Sewilla.

Milan - Dudelange fot. PAP/EPA

Doskonale znany w Warszawie klub z Luksemburga w 49. minucie prowadził 2:1, ale potem dwa samobóje oraz trafienia Hakana Calhanoglu i Fabio Boriniego zapewniły zwycięstwo Milanowi. Dla Dudelange taki występ to kolejna znakomita reklama, dla "Rossonerich", mimo wszystko, powód do wstydu.

W grupie F awans wywalczył Betis, który pokonał Olympiakos 1:0 po golu Canalesa. Włosi i Grecy stoczą bój o miejsce w najlepszej "32" Ligi Europy.

Wyjaśniła się już także sytuacja w grupie E, gdzie Sporting Lizbona rozgromił Karabach Agdam 6:1. Pierwszego gola Azerowie stracili po rzucie karnym sprokurowanym przez Jakuba Rzeźniczaka. Wcześniej do dalszych gier awansował Arsenal.

Na Bay Arena Bayer Leverkusen, który już w poprzedniej kolejce świętował promocję do fazy pucharowej, zremisował z Łudogorcem Razgrad 1:1. Przy golu Bułgarów asystę zanotował Jakub Świerczok. Polski napastnik rozegrał 82 minuty, a pełne 90 minut na murawie spędził Jacek Góralski.

Kolejne rozstrzygnięcia zapadną w wieczornych meczach Ligi Europy.

Wyniki meczów 5. kolejki Ligi Europy (grupy A-F):

Grupa A:
Bayer Leverkusen - Łudogorec Razgrad 1:1 (Marcelinho 69.)
FC Zuerich - AEK Larnaka 1:2 (Khelifi - Giannou 38., Trickovski)

Grupa B:
Rosenborg Trondheim - Celtic Glasgow 0:1 (Sinlcair 42.)
Salzburg - RB Lipsk 1:0 (Gulbrandsen 74.)

Grupa C:
Bordeaux - Slavia Praga 2:0 (de Preville 49., Kounde 90.)
Zenit Sankt Petersburg - FC Kopenhaga 1:0 (Mak 59.)

Grupa D:
Anderlecht Bruksela - Spartak Trnawa 0:0
Fenerbahce Stambuł - Dinamo Zagrzeb 0:0

Grupa E:
Karabach Agdam - Sporting Lizbona 1:6 (Zoubir 14. - Dost 5., Fernandes 20., 75., Nani 33., Diaby 65., 82.)
Vorskla Połtawa - Arsenal Londyn 0:3 (Smith-Rowe 11., Ramsey 27, Willock 41.)

Grupa F:
AC Milan - Dudelange 5:2 (Cutrone 21., Stelvio 66. samobój, Calhanoglu 70., Schnell 78. samobój, Borini 81. - Stolz 39., Turpel 49.)
Betis Sewilla - Olympiakos Pireus 1:0 (Canales 39.)