Ekstraklasa: Piast liderem po remisie z Miedzią

05.10.2018 20:23

Piast Gliwice awansował na pozycję lidera ekstraklasy. Na inaugurację 11. kolejki podopieczni Waldemara Fornalika zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2.

Miedź - Piast fot. PAP

Grupa pościgowa jest jednak pokaźna, bo jeszcze w tej serii gier zdetronizować mogą Jagiellonia, Lechia, Legia, Korona i Wisła Kraków.

Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Mateusza Szczepaniak, ale w 41. minucie przegrywali już 1:2. Gole dla Piasta zdobyli Papadopulos i Pikk, który pokonał własnego bramkarza. Na sekundy przed przerwą wyrównał Fabian Piasecki.

Po 11 rozegranych meczach Piast Gliwice ma na koncie 20 punktów. Dotychczasowy lider, Jagiellonia, traci do niego jedno "oczko".

Miedź Legnica - Piast Gliwice 2:2

Bramki: Mateusz Szczepaniak (5.), Fabian Piasecki (45.+2) - Michal Papadopulos (15.), Artur Pikk (41. - samobój)