Puchar Polski: Piłkarze wrócili do gry. Legia Warszawa w półfinale

26.05.2020 22:03
Miedź Legnica - Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała pierwszoligową Miedź Legnica 2:1 i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Było to pierwsze spotkanie rozegrane w kraju od 11 marca.

Na ten dzień kibice piłkarscy w Polsce czekali 2,5 miesiąca. Bezpośrednio przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa awans do 1/2 finału PP wywalczyła Cracovia i broniąca tytułu Lechia Gdańsk. Mecze Miedź Legnica - Legia Warszawa i zaplanowany na środę Stal Mielec - Lech Poznań zostały przełożone.

Wtorkowe spotkanie rozegrano bez udziału kibiców, chłopców do podawania piłek i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie było więc tradycyjnych powitań przed pierwszym gwizdkiem i szalonej radości po bramkach.

Legia w półfinale Pucharu Polski

W pierwszej połowie gospodarze napędzili trochę stracha liderowi ekstraklasy. Najbliżej powodzenia był Jakub Łukowski, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Przyjezdni byli bardziej skuteczni pod bramką rywali.

W 17. minucie strzelanie rozpoczął Valerian Gvilia. Gruzin zdecydował się na strzał z ok. 20. metrów, a źle ustawiony Łukasz Załuska nie zdołał sięgnąć piłki. Tuż po przerwie podwyższył Mateusz Cholewiak.

Legia kończyła mecz w dziesiątką po czerwonej kartce dla Igora Lewczuka. W 80. minucie stoper gości spóźnił się z interwencją i brutalnie kopnął w staw skokowy Omara Santanę. Zawodnik Miedzi z kontuzją opuścił murawę, a jego koledzy wykorzystali grę w przewadze i zdobyli kontaktowego gola. Jego autorem był Paweł Zieliński.

Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:2

Bramki: Paweł Zieliński (88.) - Valeriane Gvilia (17.), Mateusz Cholewiak (50.)