Ekstraklasa: Miedź ucieka od strefy spadkowej, kolejna wpadka Lecha

10.03.2019 19:57
Miedź Legnica - Lech Poznań

W meczu 25. kolejki ekstraklasy Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie Lecha Poznań 3:2. "Kolejorz" rozegrał katastrofalną pierwszą połowę i potem nie był w stanie odrobić strat.

Gospodarze bardzo szybko rozpoczęli strzelanie. W 4. minucie Burić odbił przed siebie piłkę po strzale Forsella z 35. metrów, dopadł do niej Musa i głową wpakował do siatki. Pół godziny później było już 2:0, a kapitalnym uderzeniem z dystansu jeszcze raz popisał się Forsell. Bramkarz "Kolejorza" nie miał nic do powiedzenia.

Nadzieje w serca poznaniaków wlał Gajos, ale chwilę później ponownie zostali oni sprowadzeni na ziemię. W 80. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Vujadinović, a jedenastkę na gola zamienił Santana.

Przyjezdni dopiero w doliczonym czasie gry rzucili wszystkie siły do ataku, co przyniosło im powodzenie w postaci kontaktowej bramki. Na listę strzelców wpisał się Amaral. Miedź rozpaczliwie się broniła i ostatecznie zachowała korzystny rezultat.

Miedź - Lech: Sytuacja w tabeli po meczu

Lech Poznań stracił okazję, by wyprzedzić Jagiellonię Białystok i teraz musi bronić się przed atakującą zza pleców Cracovią. Obie drużyny mają po 39 punktów. Miedź oddaliła się od strefy spadkowej na cztery "oczka" - aktualnie jest 12.

W poniedziałek dokończenie 25. kolejki ekstraklasy. Lider Lechia Gdańsk podejmie Wisłę Płock.

Miedź Legnica - Lech Poznań 3:2

Bramki: Bozo Musa (4.), Petteri Forsell (36.), Omar Santana (83. - karny) - Maciej Gajos (56.), Joao Amaral (90.+5)