Ekstraklasa: Efektowne zwycięstwo Jagiellonii na początek 2019 roku

08.02.2019 19:54

W pierwszym spotkaniu ekstraklasy w 2019 roku Jagiellonia Białystok pewnie pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 3:0. Wszystkie gole zdobywali obcokrajowcy.

Jagiellonia pokonałą Miedź Legnica fot. PAP

Wynik meczu już po kwadransie gry otworzył Nemanja Mitrović. Drugiego gola przyjezdni zdobyli tuż przed przerwą za sprawą Guilherme, który skutecznie egzekwował rzut karny. W 74. minucie swoją 8. bramkę w tym sezonie strzelił najlepszy obcokrajowiec w ekstraklasie według tygodnika "Piłka Nożna" Arvydas Novikovas.

Gospodarze od 64. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Patryku Klimali ujrzał kapitan legniczan Tomislav Bozić.

W osłabieniu, choć z innego powodu, mecz kończyli także goście. W 83. minucie boisko na noszach musiał opuścić Mile Savković, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Trener Ireneusz Mamrot miał już wykorzystane wszystkie zmiany i nie mógł dokonać korekty.

Duże zmiany w Jagiellonii

Zimą w Jagiellonii zaszły bardzo duże zmiany kadrowe. Z klubu odeszli m.in. Cillian Sheridan, Roman Bezjak, Przemysław Frankowski i Karol Świderski, a zatem niemal całą siłą ofensywna tej drużyny. Klub pozyskał m.in. trzech graczy Wisły Kraków - Zorana Arsenicia, Martina Kostala i aktualnie kontuzjowanego Jesusa Imaza.

Dzięki zwycięstwu Jagiellonia awansowała na 3. miejsce w tabeli, ale Lech Poznań odpowie jeszcze w piątek. Podopieczni Adama Nawałki zmierzą się u siebie z Zagłębiem Lubin.

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3

Bramki: Nemanja Mitrović (15.), Guilherme (45. - karny), Arvydas Novikovas (74.)