Michel Platini zamierza wystartować w wyborach na prezydenta FIFA

Krzysztof Sobczak
13.10.2018 20:14
Michel Platini
fot. AFP/EAST NEWS

Za rok Michel Platini będzie mógł wrócić do futbolu. I zamierza to zrobić - Francuz chce wystartować w wyborach na prezydenta FIFA, które odbędą się w 2020 roku. Jednocześnie były gwiazdor Juventusu zamierza w sądzie walczyć ze - jak sam to określił - spiskowcami, którzy pozbawili go tej funkcji przed trzema laty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

- Istnieją mocne dowody spisku, który miał na celu osłabienie pozycji Michaela Platiniego - powiedział prawnik 63-latka William Bourdon, który w imieniu swojego klienta złożył pozwy w sądzie przeciwko byłym działaczom międzynarodowej federacji.

Platini oskarżony o korupcję

W 2015 roku Michel Platini został pozbawiony funkcji prezydenta FIFA po tym, gdy nie mógł wystartować w kolejnych wyborach ze względu na oskarżenia korupcyjne. Cztery lata wcześniej Francuz miał przyjąć łapówkę w wysokości dwóch milionów franków szwajcarskich od Seppa Blattera.

Były piłkarz utrzymywał, że jest niewinny i tłumaczył, że te pieniądze były zapłatą za pracę konsultanta. Dodał przy tym, że nie ma zaufania do działaczy odpowiedzialnych za sprawy dyscyplinarne FIFA. To właśnie najprawdopodobniej przeciwko nim Platini złożył pozwy.

Początkowo 63-letni działacz został zawieszony na osiem lat, ale karę skrócono o połowę. Jesienią 2019 roku Francuz będzie mógł wrócić do światowego futbolu i zamierza skorzystać z tej okazji. Zapowiedział, że wystartuje w wyborach na prezydenta FIFA w 2020 roku.

RadioZET.pl/Liberation/Sportowe Fakty/KS