Zamknij

Michel Platini wrócił do wielkiej piłki. Został osobistym doradcą szefa FIFPro

22.01.2020 19:55
Michel Platini
fot. PAP/EPA

Michel Platini powrócił do wielkiej piłki. Były słynny francuski piłkarz oraz były prezydent UEFA został osobistym doradcą szefa FIFPro (Związku Piłkarzy Zawodowych) - Philippe Piata. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Były prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Francuz Michel Platini otrzymał propozycję pełnienia funkcji osobistego doradcy przewodniczącego Związku Piłkarzy Zawodowych (FIFPro) Philippe Piata - poinformowała francuska gazeta sportowa "L'Equipe".

Michel Platini wrócił do wielkiej piłki. Został doradcą szefa FIFPro

Piat nie wykluczył możliwości, że Platini może w przyszłości zostać jego następcą. Jego kadencja kończy się za dwa lata i nie zamierza ubiegać się o reelekcję. Obaj panowie znają się od 1972 roku.

64-letni Platini - znakomity w przeszłości piłkarz "Trójkolorowych" - został w 2015 roku wykluczony z wszelkiej działalności piłkarskiej przez Komisję Etyki FIFA. Początkowo kara Francuza miała trwać osiem lat, ale później została skrócona do sześciu, a następnie - przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie - do czterech lat.

Dyskwalifikacja Platiniego zakończyła się w październiku 2019 roku. Słynny Francuz ten czteroletni okres nazwał "najdłuższym urlopem w długiej piłkarskiej karierze". Kilka tygodni temu przyznał, że stęsknił się za działalnością w futbolu i jest gotowy wrócić. Podkreślił, że nie zamyka przed sobą żadnych drzwi i dostrzega kilka opcji.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP