Zamknij

Platini wskazał faworyta do zdobycia Złotej Piłki. "Wybór nigdy nie był tak łatwy"

Andreas Nicolaides
31.10.2018 11:05
Michel Platini
fot. PAP/EPA

Były prezydent UEFA Michel Platini uważa, że wybór laureata Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika roku "nigdy nie był tak łatwy", ponieważ jedynym piłkarzem, który zwyciężył w Lidze Mistrzów i wywalczył mistrzostwo świata był Raphael Varane.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Varane jest wspaniałym piłkarzem. Wyniki to jedyna rzecz obiektywna, reszta jest subiektywna. Jedyny, który wygrał wszystko to Raphael Varane - podkreślił Platini, trzykrotny laureat tej prestiżowej nagrody magazynu "France Football" (1983, 1984, 1985). - Nie zapominajmy, że w 2006 roku obrońca (Włoch Fabio Cannavaro) zdobył Złotą Piłkę - przypomniał Platini.

25-letni Varane wygrał w maju z Realem Madryt Ligę Mistrzów, a dwa miesiące później triumfował z reprezentacją Francji w mistrzostwach świata w Rosji. Występuje jednak na niewdzięcznej z punktu widzenia zainteresowania mediów pozycji środkowego obrońcy, a ostatnio leczy kontuzję.

Faworytem plebiscytu "France Football" jest jego kolega klubowy Chorwat Luka Modric. Zwycięzca Ligi Mistrzów i srebrny medalista rosyjskiego mundialu został już wybrany piłkarzem 2018 roku przez UEFA i FIFA.

"France Football" przyznaje Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika od 1956 roku. W latach 2010-2015 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego gracza Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty znów prowadzone są oddzielnie. Francuski magazyn wybiera najlepszego piłkarza grającego w Europie.

W 2017 roku Złotą Piłkę otrzymał Portugalczyk Cristiano Ronaldo. To był jego piąty triumf. Wcześniej uhonorowano go za 2008, 2013, 2014 i 2016 rok.

Finałowa gala Złotej Piłki 2018 odbędzie się 3 grudnia w Paryżu.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN