Zamknij

Michał Żewłakow usłyszał zarzuty. Były reprezentant Polski może trafić do więzienia

01.03.2021 14:20
Michał Żewłakow usłyszał zarzuty
fot. Bartosz KRUPA/East News

Michał Żewłakow usłyszał zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie - informują wiadomosci.wp.pl.

  • Michał Żewłakow usłyszał zarzuty w związku ze zdarzeniem, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku w Warszawie
  • Były reprezentant Polski prowadził auto pod wpływem alkoholu i uderzył w tył autobusu
  • Teraz może trafić do więzienia nawet na 2 lata

Michał Żewłakow, 102-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, 22 grudnia 2020 roku w Warszawie, prowadząc auto na podwójnym gazie, wjechał w tył stojącego na czerwonym świetle autobusu. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Były piłkarz wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i zapewnił, że będzie współpracował z organami ścigania. Dodał, że spróbuje odkupić swoje winy i będzie działał na rzecz wsparcia rodzin osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Nie uchroniło go to przed usłyszeniem zarzutów.

Michał Żewłakow trafi do więzienia?

Akt oskarżenia ws. Michała Żewłakowa 26 lutego trafił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia - informują wiadomości.wp.pl.

Prokuratura postawiła 44-latkowi zarzut z art. 178a Kodeksu Karnego, to jest prowadzenia pojazdu pod wpływem nietrzeźwości. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres trzech lat.

RadioZET.pl/wiadomosci.wp.pl