Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny Polak w Serie A. Michał Marcjanik zagra w Empoli

21.05.2018 21:00
sport

Niespełna 24-letni środkowy obrońca Michał Marcjanik został piłkarzem Empoli FC. Wychowanek występującej w piłkarskiej ekstraklasie Arki Gdynia podpisał z beniaminkiem włoskiej Serie A trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia.

Michał Marcjanik zagra w Empoli fot. Piotr Matusewicz / EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Empoli zdecydowanie wygrało rywalizację w Serie B i razem Parmą bezpośrednio awansowało do ekstraklasy. W przeszłości w klubie z Toskanii występowali także obrońca Adam Kokoszka oraz zawodnicy, którzy mają szanse pojechać na mistrzostwa świata do Rosji, czyli bramkarz Łukasz Skorupski oraz środkowy pomocnik Piotr Zieliński.

Marcjanik jest wychowankiem Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia, które zajmuje się szkoleniem młodzieży. W zespole seniorów zadebiutował natomiast 23 lipca 2013 roku w spotkaniu Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz, a w ekstraklasie rozegrał 65 meczów i zdobył w nich cztery bramki. Występował także w młodzieżowej reprezentacji Polski.

- Michał trafił do nas w wieku siedmiu lat z naboru. Cały czas prowadzili go trenerzy Krzysztof Janczak oraz Ireneusz Michalik, ale na początku nie wyróżniał się wśród swoich rówieśników i przez długi czas w roczniku 1994 występował w drugiej drużynie. To jednak bardzo pracowity i cierpliwy chłopak, który stopniowo przebijał się do podstawowego składu. Marcjanik to również typ intelektualisty, który świetnie się uczył, a przy okazji bardzo dobrze grał w szachy – powiedział prezes SI Arka Krzysztof Rybicki.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń