Michał Kucharczyk wraca do pierwszej drużyny Legii

Krzysztof Sobczak
04.04.2018 15:55
Michał Kucharczyk wraca do składu Legii
fot. PAP

Michał Kucharczyk, odsunięty 24 marca od pierwszej drużyny Legii, został przywrócony do składu tego zespołu - poinformował w środę warszawski klub. 27-letni piłkarz będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego na sobotni mecz ligowy z Pogonią Szczecin.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Decyzję o przywróceniu zawodnika do kadry pierwszego zespołu podjął trener Romeo Jozak. W czwartek Kucharczyk rozpocznie treningi z drużyną.

Zobacz także

Stołeczny klub decyzję o przesunięciu go do rezerw ogłosił w sobotę, 24 marca. Jako powód podawano przyczyny niesportowe. Trener Jozak przyznawał wówczas, że piłkarz może wrócić do pierwszej drużyny za dwa tygodnie.

- Kiedy podejmowałem decyzję o przesunięciu Michała do rezerw, moim jedynym celem było dobro drużyny i samego zawodnika, od którego oczekiwałem odpowiedniej reakcji. Zakładałem, że docelowo będzie to miało konstruktywny wpływ na zespół i wierzę, że tak się stało - oświadczył teraz chorwacki szkoleniowiec, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Jak dodał, postawa Kucharczyka, jaką zaobserwował w ostatnich dniach, przekonała go do szybszego przywrócenia piłkarza do zajęć z drużyną.

- Decyzję oraz jej powody przedstawiłem pozostałym zawodnikom i spotkała się ona z ich pełną aprobatą. Przed nami decydująca faza sezonu, jesteśmy zmotywowani do walki i wierzymy, że razem jako drużyna możemy wyjść z tej rywalizacji zwycięsko - podkreślił Jozak.

Oświadczenie Kucharczyka

Piłkarz kilka dni temu przyznał, że jest mu przykro z powodu tej sytuacji:

"W związku z przesunięciem mnie na czas określony do drugiej drużyny przyjmuję, choć z trudnością, decyzję klubu oraz sztabu szkoleniowego. Mam świadomość, że po meczu z Wisłą Kraków moje zachowanie mogło zostać odebrane jako niewłaściwe wobec kolegów z drużyny oraz sztabu szkoleniowego i jest mi z tego powodu przykro. Zapewniam, że nie chciałem nikogo urazić i był to efekt zbyt silnych emocji" - napisał wówczas Kucharczyk w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Legii.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

"Wiem, że emocje są złym doradcą, dlatego zamierzam skoncentrować się wyłącznie na pracy i treningu, aby odbudować swoją pozycję w pierwszej drużynie Legii Warszawa. Dobro drużyny jest dla mnie sprawą nadrzędną" - dodał Kucharczyk.

Po 29 kolejkach ekstraklasy Legia zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Zgromadziła 51 punktów i traci trzy do prowadzącej Jagiellonii Białystok oraz jeden do Lecha Poznań. Kucharczyk wystąpił w 25 spotkaniach i zdobył pięć bramek.

RadioZET.pl/PAP/KS