Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Kucharczyk wraca do pierwszej drużyny Legii

04.04.2018 15:55
sport

Michał Kucharczyk, odsunięty 24 marca od pierwszej drużyny Legii, został przywrócony do składu tego zespołu - poinformował w środę warszawski klub. 27-letni piłkarz będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego na sobotni mecz ligowy z Pogonią Szczecin.

Michał Kucharczyk wraca do składu Legii fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Decyzję o przywróceniu zawodnika do kadry pierwszego zespołu podjął trener Romeo Jozak. W czwartek Kucharczyk rozpocznie treningi z drużyną.

Stołeczny klub decyzję o przesunięciu go do rezerw ogłosił w sobotę, 24 marca. Jako powód podawano przyczyny niesportowe. Trener Jozak przyznawał wówczas, że piłkarz może wrócić do pierwszej drużyny za dwa tygodnie.

- Kiedy podejmowałem decyzję o przesunięciu Michała do rezerw, moim jedynym celem było dobro drużyny i samego zawodnika, od którego oczekiwałem odpowiedniej reakcji. Zakładałem, że docelowo będzie to miało konstruktywny wpływ na zespół i wierzę, że tak się stało - oświadczył teraz chorwacki szkoleniowiec, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Jak dodał, postawa Kucharczyka, jaką zaobserwował w ostatnich dniach, przekonała go do szybszego przywrócenia piłkarza do zajęć z drużyną.

- Decyzję oraz jej powody przedstawiłem pozostałym zawodnikom i spotkała się ona z ich pełną aprobatą. Przed nami decydująca faza sezonu, jesteśmy zmotywowani do walki i wierzymy, że razem jako drużyna możemy wyjść z tej rywalizacji zwycięsko - podkreślił Jozak.

Oświadczenie Kucharczyka

Piłkarz kilka dni temu przyznał, że jest mu przykro z powodu tej sytuacji:

"W związku z przesunięciem mnie na czas określony do drugiej drużyny przyjmuję, choć z trudnością, decyzję klubu oraz sztabu szkoleniowego. Mam świadomość, że po meczu z Wisłą Kraków moje zachowanie mogło zostać odebrane jako niewłaściwe wobec kolegów z drużyny oraz sztabu szkoleniowego i jest mi z tego powodu przykro. Zapewniam, że nie chciałem nikogo urazić i był to efekt zbyt silnych emocji" - napisał wówczas Kucharczyk w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Legii.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

"Wiem, że emocje są złym doradcą, dlatego zamierzam skoncentrować się wyłącznie na pracy i treningu, aby odbudować swoją pozycję w pierwszej drużynie Legii Warszawa. Dobro drużyny jest dla mnie sprawą nadrzędną" - dodał Kucharczyk.

Po 29 kolejkach ekstraklasy Legia zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Zgromadziła 51 punktów i traci trzy do prowadzącej Jagiellonii Białystok oraz jeden do Lecha Poznań. Kucharczyk wystąpił w 25 spotkaniach i zdobył pięć bramek.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń