Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Kucharczyk napisał wiadomość do kibiców. Ma żal do włodarzy Legii

26.05.2019 12:31
sport

Michał Kucharczyk po dziewięciu latach odchodzi z Legii Warszawa. Piłkarz nie miał okazji pożegnać się z kibicami na murawie, dlatego napisał do nich wiadomość w mediach społecznościowych. Przyznał jednocześnie, że ma żal do władz stołecznego klubu za sposób, w jaki się z nim rozstano.

Michał Kucharczyk ma żal do władz Legii fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
Zagłosuj

Czy decyzja Legii o rozstaniu z Kucharczykiem jest słuszna?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O nieprzedłużaniu umowy z Kucharczykiem Legia poinformowała oficjalnie w sobotę, ale jeszcze w trakcie sezonu mówiło się, że 28-letni skrzydłowy będzie jedną z "ofiar" przebudowy zespołu. Drużyna zakończyła rozgrywki bez trofeum i potrzebuje świeżej krwi, by za rok skuteczniej walczyć o mistrzostwo kraju.

Kontrowersje wzbudził nie tylko sam fakt rozstania z "Kuchym", ale także sposób, w jaki z nim postąpiono. Po ostatnim meczu kampanii 2018/2019 trener stołecznego klubu Aleksandar Vuković grzmiał, że "w drużynie pozostaną nie ci, którzy czują się legionistami, ale ci, których on za legionistów uważa". Tymczasem Kucharczyk był jednym z symboli tej ekipy przez blisko dekadę, zawodnikiem, który wielokrotnie ratował swój zespół przed porażką i dawał z siebie wszystko.

Kucharczyk rozżalony decyzją Legii

Michał Kucharczyk nie miał okazji, by pożegnać się z kibicami na boisku, o co ma żal do władz Legii. - Przykro mi, że nie pozwolono mi pożegnać się w godny sposób z wyżej wymienionymi ludźmi, którym tak wiele zawdzięczam... Nikt nie jest zobowiązany, by kogokolwiek lubić, ale istnieje pewna rzecz, o której warto pamiętać: SZACUNEK - napisał skrzydłowy.

"Kuchy King", jak nazywali go kibice, zdobył się również na wspomnienia: - Legia Warszawa to klub, na którego wartościach i DNA byłem wychowywany od małego. Moim największym marzeniem było zagrać w nim choć jeden mecz, a spędziłem tu 1/3 swojego życia, całe 9 lat. Bywało różnie, jednak przeżyłem tu mnóstwo wspaniałych chwil, które będą ze mną do końca życia.

W drużynie Legii Kucharczyk rozegrał 349 meczów, strzelił 71 goli i miał 58 asyst. Po zwycięstwo w ekstraklasie sięgnął w 2013, 2014, 2016, 2017 i 2018 roku, a puchar kraju wywalczył w 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 i 2018 roku.  

RadioZET.pl/KS

Oceń