Michał Kucharczyk napisał wiadomość do kibiców. Ma żal do włodarzy Legii

Krzysztof Sobczak
26.05.2019 12:31
Michał Kucharczyk ma żal do władz Legii
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Michał Kucharczyk po dziewięciu latach odchodzi z Legii Warszawa. Piłkarz nie miał okazji pożegnać się z kibicami na murawie, dlatego napisał do nich wiadomość w mediach społecznościowych. Przyznał jednocześnie, że ma żal do władz stołecznego klubu za sposób, w jaki się z nim rozstano.

Zagłosuj

Czy decyzja Legii o rozstaniu z Kucharczykiem jest słuszna?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O nieprzedłużaniu umowy z Kucharczykiem Legia poinformowała oficjalnie w sobotę, ale jeszcze w trakcie sezonu mówiło się, że 28-letni skrzydłowy będzie jedną z "ofiar" przebudowy zespołu. Drużyna zakończyła rozgrywki bez trofeum i potrzebuje świeżej krwi, by za rok skuteczniej walczyć o mistrzostwo kraju.

Kontrowersje wzbudził nie tylko sam fakt rozstania z "Kuchym", ale także sposób, w jaki z nim postąpiono. Po ostatnim meczu kampanii 2018/2019 trener stołecznego klubu Aleksandar Vuković grzmiał, że "w drużynie pozostaną nie ci, którzy czują się legionistami, ale ci, których on za legionistów uważa". Tymczasem Kucharczyk był jednym z symboli tej ekipy przez blisko dekadę, zawodnikiem, który wielokrotnie ratował swój zespół przed porażką i dawał z siebie wszystko.

Kucharczyk rozżalony decyzją Legii

Michał Kucharczyk nie miał okazji, by pożegnać się z kibicami na boisku, o co ma żal do władz Legii. - Przykro mi, że nie pozwolono mi pożegnać się w godny sposób z wyżej wymienionymi ludźmi, którym tak wiele zawdzięczam... Nikt nie jest zobowiązany, by kogokolwiek lubić, ale istnieje pewna rzecz, o której warto pamiętać: SZACUNEK - napisał skrzydłowy.

"Kuchy King", jak nazywali go kibice, zdobył się również na wspomnienia: - Legia Warszawa to klub, na którego wartościach i DNA byłem wychowywany od małego. Moim największym marzeniem było zagrać w nim choć jeden mecz, a spędziłem tu 1/3 swojego życia, całe 9 lat. Bywało różnie, jednak przeżyłem tu mnóstwo wspaniałych chwil, które będą ze mną do końca życia.

W drużynie Legii Kucharczyk rozegrał 349 meczów, strzelił 71 goli i miał 58 asyst. Po zwycięstwo w ekstraklasie sięgnął w 2013, 2014, 2016, 2017 i 2018 roku, a puchar kraju wywalczył w 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 i 2018 roku.  

RadioZET.pl/KS