Zamknij

Michel Platini: Losowanie mistrzostw świata było ustawione

Maciej Walasek
19.05.2018 14:06
Puchar Świata
fot. MATEUSZ JAGIELSKI East News

Michael Platini zdradził, że losowanie mistrzostw świata w 1998 roku było „trochę ustawione”. Były prezes UEFA ujawnił, że użyto pewnej sztuczki, aby Francja zagrała w finale z Brazylią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tej chwili Platini odbywa czteroletnią karę zawieszenia działalności w piłce nożnej, którą nałożyła na niego Komisja Etyki FIFA. Francuz dostał tajemniczy przelew od prezesa FIFY, Seppa Blattera.

– Losowanie mundialu w 1998 roku było trochę ustawione – powiedział Platini, który pełnił funkcję szefa komitetu organizującego wspomniane mistrzostwa świata – Nie po to spędziliśmy kilka lat na przygotowaniach, aby nie uciec się do kilku małych sztuczek. Myślicie, że inni gospodarze tego nie robili?!

Zobacz także

W trakcie rozmowy na antenie stacji radiowej Bleu Sport, 62-latek przyznał, że plan polegał na umieszczeniu drużyn w ten sposób, aby najwcześniej mogły spotkać się ze sobą w finale.

- Wszyscy marzyli o finale, w którym zmierzą się Francja i Brazylia. Dlatego też przy losowaniu fazy grupowej Canarinhos zostali przydzieleni do grupy A, a Trójkolorowi trafili do grupy C. Taki scenariusz gwarantował, że obie drużyny będą mogły się zmierzyć najwcześniej dopiero w finale. I tak też się stało. W starciu o złoto gospodarze wygrali 3:0, a mecz przeszedł do historii futbolu – powiedział Platini.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/MW