Były piłkarz Realu Madryt i Chelsea był bliski transferu do Wisły Kraków

Andreas Nicolaides
05.03.2019 10:25
Michael Essien
fot. AFP/EAST NEWS

Michael Essien mógł dołączyć do Wisły Kraków. Ghański pomocnik, który w przeszłości grał w Realu Madryt i Chelsea, od kilku miesięcy pozostaje bez klubu, dlatego jego transfer nie wiązałby się z żadnymi opłatami.

Wisła Kraków: Essien chciał grać w Ekstraklasie

Jak czytamy na sportdziennik.pl, to sam Essien zwrócił się z propozycją gry dla Wisły Kraków. Chciał zarabiać 30 tysięcy euro miesięcznie. Jego pensję miał pokryć jeden z zewnętrznych sponsorów klubu.

36-letni zawodnik z pewnością przyciągnąłby kibiców na trybuny i byłby kolejnym w Krakowie "piłkarzem z nazwiskiem", większym nawet niż Błaszczykowski. Wisła odrzuciła jednak jego kandydaturę. Szuka wzmocnień na innych pozycjach.

Michael Essien w przeszłości grał w m.in w Realu i Chelsea

Essien w przeszłości uważany był za jednego z najlepszych defensywnych pomocników na świecie. W 2005 roku Chelsea zapłaciła za niego Lyonowi blisko 40 milionów euro. Na Stamford Bridge Ghańczyk grał przez siedem lat, potem trafił do Realu Madryt, gdzie ściągnął go sam Jose Mourinho. Następnie występował też w Milanie i Panathinaikosie. Jego ostatnim klubem był Persib Bandung z Indonezji.

Od lata 2018 roku Essien pozostaje bez klubu.

W swoim dorobku ma triumfy m.in. w lidze angielskiej i francuskiej. W 2012 roku sięgnął z Chelsea po Ligę Mistrzów.

RadioZET.pl/sportdziennik.pl/AN