Mężczyzna dostał pracę w klubie za osiągnięcia z...gry komputerowej

15.10.2019 13:01
Mężczyzna dostał pracę w klubie za osiągnięcia z...gry komputerowej
fot. FK Bezanija/Facebook

Pewien mężczyzna wysłał do FK Bezanija swoje CV z osiągnięciami z gry komputerowej „Football Manager”. Ku zdziwieniu 22-latka serbski klub postanowił go zatrudnić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Andrej Pavlović może pochwalić się sporą listą sukcesów. 22-latek, prowadząc Bayern Monachium, Tottenham czy Manchester City, dochodził do półfinału Ligi Mistrzów. W swoim trenerskim dorobku ma również 10 mistrzostw Serbii i sześć pucharów kraju. Wszystko wygląda imponująco, ale to jedynie osiągnięcia wirtualne.

Jednak to nie przeszkodziło mu w stworzeniu CV i wysłaniu go do władz serbskiego zespołu FK Bezanija, który na co dzień występuje w drugiej lidze. Chociaż prawdopodobieństwo pozytywnej odpowiedzi szefów było bardzo niskie, ci ku zaskoczeniu 22-latka postanowili go zatrudnić na posadzie analityka.

– Pochwaliłem się im swoimi osiągnięciami w Football Managerze i zasugerowałem, że mogę pomóc. Nie spodziewałem się jednak, że ktoś do mnie zadzwoni – mówił Pavlović w wywiadzie dla seriwsu sportbible.com.

– Zostałem zaproszony na rozmowę, a dyrektor klubu zapytał, czy mogę przyjść na mecz, by obserwować drużynę i zobaczyć, jak wygląda. Nie mogłem w to uwierzyć, byłem zszokowany. Zapytano mnie jednak, czy na razie mogę pracować za darmo ze względu na trudną sytuację finansową klubu.

22-latek ma za sobą już pierwszy raport, który sporządził po sobotniej wygranej FK Bezanija z FK Dedinje 2:1.

RadioZET.pl/sportbible.com