Zamknij

Mesut Ozil w ogniu krytyki niemieckich mediów. Śpiewał turecki hymn

22.02.2021 09:16
Mesut Ozil
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Mesut Ozil został skrytykowany przez niemieckie media za śpiewanie tureckiego hymnu. "Bild" przypomina, że za czasów gry w reprezentacji Niemiec ani myślał, by śpiewać przed meczami "Das Deutschlandlied".

Mesutowi Ozilowi z niemieckimi mediami, a także kibicami nie było po drodze od dawna. Z powodu ciągłej krytyki piłkarz zrezygnował z gry w narodowych barwach po mistrzostwach świata w 2018 roku, które zakończyły się dla Niemców już w fazie grupowej.

Ówczesny piłkarz Arsenalu został skrytykowany za wspólne zdjęcie z Tayyipem Erdoganem, prezydentem Turcji, któremu wręczył koszulkę z napisem "Mój prezydent".

Wcześniej kibice zarzucali graczowi, że ten nie chce śpiewać przed meczami kadry narodowego hymnu. Ozil tłumaczył, że w tym czasie po prostu się modli. Teraz tamte słowa przypomina "Bild", który zwraca uwagę, że pomocnik nie miał ostatnio problemu ze śpiewaniem hymnu tureckiego.

Mesut Ozil śpiewa turecki hymn przed meczem Fenerbahce - WIDEO

Mesut Ozil od kilku tygodni jest piłkarzem Fenerbahce, do którego przeniósł się z Arsenalu. Wcześniej grał m.in. w Realu Madryt i Werderze Brema.