Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Messi prawomocnie skazany przez Sąd Najwyższy. Znamy wyrok

24.05.2017 14:39
sport

Sąd Najwyższy w Hiszpanii skazał prawomocnym wyrokiem Lionela Messiego na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Proces w sprawie Argentyńczyka toczył się w związku z oszustwami podatkowymi, których dopuścił się piłkarz FC Barcelony. Chodziło przede wszystkim o pieniądze z praw do wizerunku z lat 2007-2009, którymi Messi nie dzielił się z państwem.

Messi prawomocnie skazany przez Sąd Najwyższy. Znamy wyrok fot. east news

Podczas procesu Messi skomentował swoje poczynania – Nie znam się na podatkach. Zaufałem swojemu ojcu i prawnikom. To oni zajmują się robieniem interesów i zarządzeniem majątkiem. Ja koncentruje się na grze w piłkę nożną – mówił, twierdząc, że nie orientował się do końca, z jaką firmą nawiązał współpracę. – Nie wiedziałem, że podpisałem umowę wiążącą mnie z firmą Jenbril w Urugwaju. Wiedziałem jedynie, że podpisuje umowę na bazie której miały powstać reklamy i sesje zdjęciowe. Podpisałem to, ponieważ mój ojciec Jorge Messi mnie o to poprosił – komentował napastnik Barcelony.

Wyrok w zawieszeniu

Piłkarz został skazany na 21 miesięcy więzienia, jednak idol milionów fanów nie trafi za kratki, gdyż wyrok jest w zawieszeniu. Nieco więcej szczęścia miał jego ojciec Leo Messiego. Horacio Messi usłyszał wyrok 15 miesięcy więzienia, również w zawieszeniu.

RadioZET.pl/sport.pl/strz

Oceń