Messi prawomocnie skazany przez Sąd Najwyższy. Znamy wyrok

Michał Strzałkowski
24.05.2017 14:39
Messi prawomocnie skazany przez Sąd Najwyższy. Znamy wyrok
fot. east news

Sąd Najwyższy w Hiszpanii skazał prawomocnym wyrokiem Lionela Messiego na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Proces w sprawie Argentyńczyka toczył się w związku z oszustwami podatkowymi, których dopuścił się piłkarz FC Barcelony. Chodziło przede wszystkim o pieniądze z praw do wizerunku z lat 2007-2009, którymi Messi nie dzielił się z państwem.

Podczas procesu Messi skomentował swoje poczynania – Nie znam się na podatkach. Zaufałem swojemu ojcu i prawnikom. To oni zajmują się robieniem interesów i zarządzeniem majątkiem. Ja koncentruje się na grze w piłkę nożną – mówił, twierdząc, że nie orientował się do końca, z jaką firmą nawiązał współpracę. – Nie wiedziałem, że podpisałem umowę wiążącą mnie z firmą Jenbril w Urugwaju. Wiedziałem jedynie, że podpisuje umowę na bazie której miały powstać reklamy i sesje zdjęciowe. Podpisałem to, ponieważ mój ojciec Jorge Messi mnie o to poprosił – komentował napastnik Barcelony.

Wyrok w zawieszeniu

Piłkarz został skazany na 21 miesięcy więzienia, jednak idol milionów fanów nie trafi za kratki, gdyż wyrok jest w zawieszeniu. Nieco więcej szczęścia miał jego ojciec Leo Messiego. Horacio Messi usłyszał wyrok 15 miesięcy więzienia, również w zawieszeniu.

RadioZET.pl/sport.pl/strz