Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ronaldo poza podium Złotej Piłki? Media: tak będzie wyglądać pierwsza trójka

20.11.2018 15:54
sport

Luka Modrić, Raphael Varane i Kylian Mbappe - tak ma wyglądać podium klasyfikacji "France Football" w konkursie na najlepszego piłkarza Europy. Wynika to z informacji dziennika "AS", który w ten właśnie sposób interpretuje wypuszczone do sieci nagranie promujące grudniową galę. Oznaczałoby to, że do pierwszej trójki nie załapią się ani Cristiano Ronaldo, ani Leo Messi. 

Ronaldo fot. PAP/EPA

Hiszpańska gazeta pisze o najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciu w tegorocznej edycji. Chodzi o filmik promujący galę wręczenia Złotej Piłki:

Zdaniem dziennikarzy fakt, iż najwięcej sekund na ekranie pokazywani są Kylian Mbappe, Raphael Varane oraz Luka Modrić (i to w tej właśnie kolejności, w następujących po sobie sekwencjach), wyraźnie wskazuje na to, że tak właśnie przedstawiać się będzie pierwsza trójka w tegorocznym głosowaniu. Według spekulacji, to właśnie Modrić - zwycięzca Ligi Mistrzów z Realem Madryt oraz wicemistrz świata z reprezentacją Chorwacji - wzniesie w tym roku najcenniejsze indywidualne piłkarskie trofeum. 

Jeśli te hipotezy się potwierdzą, oznaczać to będzie brak ubiegłorocznego zwycięzcy Cristiano Ronaldo oraz pierwszy od 11 lat przypadek, gdy na podium zabrakłoby 5-krotnego zdobywcy tej nagrody Leo Messiego. 

Przypomnijmy, że gala finałowa odbędzie się 3 grudnia tego roku w Paryżu. Wśród 30 nominowanych do nagrody tym razem nie znalazł się żaden Polak. 

RadioZET.pl/sport.pl/MP

Oceń