Ronaldo poza podium Złotej Piłki? Media: tak będzie wyglądać pierwsza trójka

Dominik Gołdyn
20.11.2018 15:54
Ronaldo
fot. PAP/EPA

Luka Modrić, Raphael Varane i Kylian Mbappe - tak ma wyglądać podium klasyfikacji "France Football" w konkursie na najlepszego piłkarza Europy. Wynika to z informacji dziennika "AS", który w ten właśnie sposób interpretuje wypuszczone do sieci nagranie promujące grudniową galę. Oznaczałoby to, że do pierwszej trójki nie załapią się ani Cristiano Ronaldo, ani Leo Messi. 

Hiszpańska gazeta pisze o najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciu w tegorocznej edycji. Chodzi o filmik promujący galę wręczenia Złotej Piłki:

Zdaniem dziennikarzy fakt, iż najwięcej sekund na ekranie pokazywani są Kylian Mbappe, Raphael Varane oraz Luka Modrić (i to w tej właśnie kolejności, w następujących po sobie sekwencjach), wyraźnie wskazuje na to, że tak właśnie przedstawiać się będzie pierwsza trójka w tegorocznym głosowaniu. Według spekulacji, to właśnie Modrić - zwycięzca Ligi Mistrzów z Realem Madryt oraz wicemistrz świata z reprezentacją Chorwacji - wzniesie w tym roku najcenniejsze indywidualne piłkarskie trofeum. 

Zobacz także

Jeśli te hipotezy się potwierdzą, oznaczać to będzie brak ubiegłorocznego zwycięzcy Cristiano Ronaldo oraz pierwszy od 11 lat przypadek, gdy na podium zabrakłoby 5-krotnego zdobywcy tej nagrody Leo Messiego. 

Przypomnijmy, że gala finałowa odbędzie się 3 grudnia tego roku w Paryżu. Wśród 30 nominowanych do nagrody tym razem nie znalazł się żaden Polak. 

RadioZET.pl/sport.pl/MP