Media: Ibrahimović znalazł nowy klub, transfer latem. Jest też komentarz Mourinho

Mikołaj Pietraszewski
29.01.2018 18:46
Zlatan

Zlatan Ibrahimović najprawdopodobniej odejdzie latem do Los Angeles Galaxy - donosi ESPN. Według informacji amerykańskiej telewizji, Szwed uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu.

Były kapitan reprezentacji Szwecji, w przeszłości zawodnik m.in. Juventusu, Barcelony i PSG, miałby odejść do MLS latem na zasadzie wolnego transferu (jego obecna umowa wygasa z końcem czerwca).

Dotychczas we wszystkich rozgrywkach rozegrał dla "Czerwonych Diabłów" 53 mecze, strzelają 29 goli i zaliczając 11 asyst. Z drużyną MU wywalczył: Puchar Ligi Angielskiej, Superpuchar Anglii i wygrał Ligę Europy.

Mourinho: nie będziemy czynić żadnych przeszkód

Spekulacje medialne skomentował także szkoleniowiec Manchesteru United Jose Mourinho. - Jeżeli Zlatan Ibrahimovic zdecyduje się na zmianę barw klubowych, klub nie będzie mu czynił w tym względzie żadnych przeszkód - potwierdził.

- Jestem gotowy mu w tym pomóc, zrobię wszystko, aby stworzyć takie warunki, które pozwolą bez problem sprawę rozwiązać - dodał trener.

Przez kontuzję stracił większość roku

36-letni Ibrahimovic, który dołączył do United dwa lata temu, poprzedni rok miał w większości stracony. Szwed doznał poważnego urazu 20 kwietnia 2017 w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europejskiej.

"Ibra" nienaturalnie wygiął kolano i upadł na ziemię w końcowych minutach drugiej połowy spotkania z Anderlechtem Bruksela (2:1 po dogrywce). W wyniku upadku uszkodził więzadła krzyżowe.

Operację Ibrahimovic przeszedł 2 maja w klinice ortopedycznej w USA, rehabilitacja trwała ponad pół roku. Na boisko wrócił dopiero 26 grudnia ubiegłego roku w meczu ligowym, w którym Manchester tylko zremisował z Burnley 2:2. Szwed zagrał tylko w pierwszej połowie, w drugiej już się nie pojawił.