Lewandowski i spółka wrócili do gry. Skromne zwycięstwo Bayernu w sparingu

31.07.2020 19:26
Bayern Monachium

Bayern Monachium skromnie pokonał u siebie Olympique Marsylia 1:0 w meczu towarzyskim rozgrywanym w ramach przygotowań Bawarczyków do rewanżu z Chelsea FC w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę dla FCB zdobył Serge Gnabry. Robert Lewandowski grał na boisku od pierwszej do 74 minuty.

Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek Ligi Mistrzów piłkarze Bayernu Monachium wygrali w sparingu z Olympique Marsylia 1:0. Strzelcem jedynego gola był w 19. minucie był Serge Gnabry. Po raz pierwszy od października 2019 roku na murawie pojawił się Niklas Suele.

Bawarczycy, w których barwach gra napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski, 8 sierpnia rozegrają rewanżowy mecz 1/8 finału Champions League z Chelsea FC. W pierwszym spotkaniu - rozegranym jeszcze przed pandemią koronawirusa - mistrzowie Niemiec wygrali 3:0.

Sezon krajowy skończył się dla podopiecznych Hansiego Flicka na początku lipca. Potem piłkarze wyjechali na urlopy i wrócili w tym tygodniu do treningów. Teraz przygotowują się do Ligi Mistrzów. Jeśli uda się im wyeliminować Chelsea, czeka ich podróż do Lizbony, gdzie w dniach 12-25 sierpnia zostanie rozegrany miniturniej. Zrezygnowano w nim z formuły "mecz i rewanż". O awansie będzie decydowało jedno spotkanie.

- Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu spotkania. Nie spodziewałem się, że obie drużyny zaprezentują się tak dobrze - chwalił były bramkarz, a obecnie członek zarządu Bayernu Oliver Kahn.

Lewandowski wyszedł w pierwszym składzie i rozegrał 74 minuty. Później został zastąpiony przez 19-letniego Joshuę Zirkzee. Wydarzeniem był powrót na murawę Suelego, który rozegrał ostatnie 30 minut - pierwsze od października 2019 roku, kiedy zerwał ścięgna w kolanie.