Udany pościg Argentyńczyków. "Albicelestes" zremisowali z Niemcami w towarzyskim hicie

09.10.2019 23:27
Niemcy - Argentyna

Reprezentacja Argentyny zaliczyła udany pościg za Niemcami i ostatecznie zremisowała na wyjeździe z podopiecznymi Joachima Loewa 2:2 w środowym hicie meczów towarzyskich. Bramki dla gospodarzy zdobyli kolejno Serge Gnabry i Kai Havertz. Dla "Albicelestes" strzelili zaś Lucas Alario oraz Lucas Ocampos.

Reprezentacja Argentyny zremisowała z Niemcami 2:2, chociaż przez większość meczu na Signal Iduna Park w Dortmundzie goniła podopiecznych Joachima Loewa prowadzących dwiema bramkami.

Mecze towarzyskie: Argentyna zremisowała z Niemcami. Wynik meczu

"Albicelestes" przyjechali do Niemiec w mocno okrojonym składzie, między innymi bez Lionela Messiego, który w sierpniu został zawieszony przez federację CONMEBOL na trzy miesiące za słowa, których użył przeciwko reprezentacji Brazylii.

Znacznie silniejszym zestawieniem zawodników rozpoczęli mecz Niemcy, którzy po 22 minutach prowadzili w towarzyskim hicie już 2:0. Wpierw trafił Serge Gnabry, któremu udało się wcisnąć nogę pomiędzy dwóch obrońców rywali i skierować piłkę z bliskiej odległości do bramki, chwilę później zaś zawodnik Bayernu Monachium asystował przy golu Kaia Havertza. Niemiecki skrzydłowy popisał się świetnym zagraniem wzdłuż pola karnego, a gracz Bayeru Leverkusen tylko dokończył formalności.

Od tamtego momentu Argentyńczycy otrząsnęli się i rzucili do odrabiania strat. Bramkę kontaktową dla piłkarzy grających pod wodzą Lionela Scaloniego zdobył w 66. minucie Lucas Alario, klubowy kolega Havertza. Napastnik Bayeru przebywał na boisku dopiero od czterech minut, ale to wystarczyło mu, by celnym strzałem głową pokonać Marca-Andre ter Stegena. Bramkarza Barcelony w 85. minucie po raz drugi pokonał inny Lucas, tym razem Ocampos. Skrzydłowy Sevilli popisał się precyzyjnym strzałem po asyście Alario.

Bramka Ocamposa ustaliła wynik starcia. Mecz Niemców z Argentyną był jedynie rozgrzewką dla naszych zachodnich sąsiadów przed kolejnym spotkaniem eliminacyjnym do Euro 2020. 13 października piłkarze Loewa zagrają przeciwko Estonii. Tego samego dnia Argentyńczycy stoczą towarzyski pojedynek z Ekwadorem.