Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przerwany mecz we Włoszech zostanie dokończony u... psychologa

19.04.2018 08:44
sport

Mecz piłkarski drużyn młodzieżowych z włoskiego Piemontu, przerwany po pierwszej połowie z powodu obraźliwego zachowania kibiców, dokończony zostanie u psychologa. Na sesję u specjalisty zaproszono zawodników oraz ich rodziców, bo to oni wywołali awanturę.

Piłkarze we Włoszech odesłani do psychologa fot. P.Dziurman/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do opisanego przez media zdarzenia doszło w czasie meczu szkolnych drużyn piłkarskich Venaus - Lascaris koło Turynu w ramach rozgrywek organizowanych przez Włoski Związek Piłki Nożnej.

Po serii pogróżek i obraźliwym zachowaniu kibiców drużyna gospodarzy opuściła boisko po pierwszej połowie i już nie wróciła na nie na znak protestu. Jak ustalono, prowodyrem skandalicznego zachowania grupy kibiców był ojciec jednego z graczy z klubu gości.

Mecz Venaus - Lascaris przerwany

Sekcja młodzieżowa związku piłki nożnej postanowiła powtórzyć mecz 26 kwietnia, ale poprzedzić go 45-minutowym spotkaniem z psychologiem. Chce on rozmawiać zarówno z młodymi piłkarzami, jak i ich rodzicami.

- Myśleliśmy o tym, jakie pozytywne przesłanie wystosować w tej negatywnej sytuacji - powiedział regionalny koordynator sekcji związku Luciano Loparco. Wyraził przekonanie, że takim procesem wychowawczym należy objąć wszystkich tych, którzy regularnie chodzą na stadiony piłkarskie.

W piłce fundamentalną zasadą pozostaje to, by była ona źródłem rozrywki, zabawy oraz radości dzieci i młodzieży - podkreślają organizatorzy turnieju z Piemontu.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń