Zamknij

Przerwany mecz we Włoszech zostanie dokończony u... psychologa

Krzysztof Sobczak
19.04.2018 08:44
Piłkarze we Włoszech odesłani do psychologa
fot. P.Dziurman/REPORTER/EastNews

Mecz piłkarski drużyn młodzieżowych z włoskiego Piemontu, przerwany po pierwszej połowie z powodu obraźliwego zachowania kibiców, dokończony zostanie u psychologa. Na sesję u specjalisty zaproszono zawodników oraz ich rodziców, bo to oni wywołali awanturę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do opisanego przez media zdarzenia doszło w czasie meczu szkolnych drużyn piłkarskich Venaus - Lascaris koło Turynu w ramach rozgrywek organizowanych przez Włoski Związek Piłki Nożnej.

Zobacz także

Po serii pogróżek i obraźliwym zachowaniu kibiców drużyna gospodarzy opuściła boisko po pierwszej połowie i już nie wróciła na nie na znak protestu. Jak ustalono, prowodyrem skandalicznego zachowania grupy kibiców był ojciec jednego z graczy z klubu gości.

Mecz Venaus - Lascaris przerwany

Sekcja młodzieżowa związku piłki nożnej postanowiła powtórzyć mecz 26 kwietnia, ale poprzedzić go 45-minutowym spotkaniem z psychologiem. Chce on rozmawiać zarówno z młodymi piłkarzami, jak i ich rodzicami.

- Myśleliśmy o tym, jakie pozytywne przesłanie wystosować w tej negatywnej sytuacji - powiedział regionalny koordynator sekcji związku Luciano Loparco. Wyraził przekonanie, że takim procesem wychowawczym należy objąć wszystkich tych, którzy regularnie chodzą na stadiony piłkarskie.

W piłce fundamentalną zasadą pozostaje to, by była ona źródłem rozrywki, zabawy oraz radości dzieci i młodzieży - podkreślają organizatorzy turnieju z Piemontu.

RadioZET.pl/PAP/KS