Zamknij

Mecz Polska - Litwa: utrudnienia, zmiany w komunikacji 12.06. [WARSZAWA]

Weronika Domoradzka
12.06.2018 09:53
Mecz Polska - Litwa: utrudnienia, zmiany w komunikacji 12.06. [WARSZAWA]

Mecz Polska - Litwa: zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice. Które drogi 12 czerwca w Warszawie będą nieprzejezdne, jak w ten dzień zmieni się komunikacja i kto będzie mógł podróżować za darmo? Przedstawiamy najistotniejsze informacje i sprawdzamy, na jakich odcinkach pojawią się utrudnienia.

Mecz Polska - Litwa na PGE Narodowym: zmiany w komunikacji miejskiej, darmowe przejazdy, zamknięte ulice, utrudnienia 12 czerwca w Warszawie. Sprawdź, jakie pojawią się zmiany!

» Polska - Litwa online i w TV. O której transmisja meczu? [DATA, GODZINA] «

Mecz Polska - Litwa: zmiany w komunikacji, utrudnienia w ruchu w Warszawie

Mecz Polska - Litwa odbędzie się 12 czerwca o godzinie 18:00 na PGE Narodowym w Warszawie. Z uwagi na wieczorny pojedynek piłkarski, w stolicy pojawią się utrudnienia, a niektóre drogi będą nieprzejezdne. Dodatkowo wystąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Od godziny 15:00 do 18:00 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych). Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zakończeniu meczu Polska - Litwa, w sytuacji, gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona.

W przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517 i 521.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: PL. ZAWISZY 03 – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – WIATRACZNA 03.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 – w kierunku Nowodworów autobusy pojadą z przystanku Rondo Waszyngtona 04, a w kierunku Gocławia – Rondo Waszyngtona 03. Uruchomione będą także dodatkowe kursy linii tramwajowych 3 i 26. Od godziny 19.45 pociągi metra linii M1 będą kursowały z częstotliwością co 5 minut. Z kolei pociągi linii M2 co ok. 3 minuty.

Polska - Litwa: darmowe przejazdy komunikacją miejską w Warszawie [12.06.]

Dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy biletów na mecz Polska - Litwa. Będą oni upoważnieni do darmowych przejazdów komunikacją miejską w Warszawie. Jak czytamy na stronie um.warszawa.pl, posiadacze biletów, zaproszeń oraz akredytacji dziennikarskich będą mogli już od godz. 6.00 we wtorek 12 czerwca, do godz. 1.00 w środę 13 czerwca podróżować bezpłatnie Warszawskim Transportem Publicznym (autobusami, tramwajami, metrem oraz pociągami SKM) w granicach 1. strefy biletowej oraz pociągami Kolei Mazowieckich. Dodatkowo W tym czasie nieodpłatnie skorzystają z parkingów Parkuj i Jedź (P+R), z wyjątkiem P+R Warszawa Stadion, który tego dnia będzie nieczynny.

RadioZET.pl/um.warszawa.pl/JW