Zamknij

Kibice Legii nie obejrzą meczu na szczycie: "Niezrozumiała decyzja"

Krzysztof Sobczak
06.12.2018 20:56
Mecz Lechia - Legia bez kibiców
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podjął decyzję o zamknięciu trybuny przeznaczonej dla kibiców gości podczas meczu na szczycie Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Mistrzowie Polski wydali już oświadczenie w tej sprawie. Hit ekstraklasy odbędzie się w niedzielę o godz. 18.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dla legionistów starcie z Lechią może mieć duże znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo kraju. Choć ledwie przekroczyliśmy półmetek sezonu, to ewentualne zwycięstwo gdańszczan sprawi, że ich przewaga nad stołeczną ekipą wzrośnie już do ośmiu punktów.

Zobacz także

Lechia - Legia bez kibiców. Oświadczenie Legii

Tymczasem gracze Legii będą musieli radzić sobie bez wsparcia swoich kibiców. "Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że Wojewoda Pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości podczas niedzielnego meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia" - czytamy w oświadczeniu mistrza kraju. Dodano, że legioniści nie mieli możliwości wypowiedzenia się w tej sprawie.

"Jednoznacznie podkreślamy, że zarówno decyzja, jak i termin jej podjęcia są dla nas oburzające. Zamykanie sektorów z pewnością nie poprawi frekwencji na polskich stadionach, a robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia, tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń, niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu" - napisano.

7 listopada Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa zakazem wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na trzy spotkania. Starcie z Lechią miało być ostatnim z nich, ale - jak wynika z doniesień portalu legionisci.net - w ubiegłym tygodniu sankcja została zawieszona. Mimo to fani stołecznego klubu nie będę mogli wybrać się do Gdańska.

RadioZET.pl/legia.com/KS