Zamknij

Mecz Juventusu odwołany ze względów militarnych. Obawa przed ostrzałem

Maciej Walasek
06.08.2022 14:23
Wojciech Szczęsny
fot. Sipa USA/Nicol/East News

Sobotni mecz Juventusu z Atletico Madryt na stadionie Bloomfield w Tel Awiwie został odwołany ze względów bezpieczeństwa - poinformowali organizatorzy. W komunikacie zaznaczono, że powodem decyzji jest obawa o bezpieczeństwo piłkarzy i kibiców związanych z sytuacją militarną po piątkowym ataku sił operacyjnych Izraela.

W czasie piątkowego ostrzału Strefy Gazy zginęło siedem osób. Operacja sił Izraela była wymierzona w Palestyński Islamski Dżihad, który od wtorku zapowiadał odwet za aresztowanie w poniedziałek w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu, jego przywódcy w Strefie Gazy Bassama Saadiego.

Siły izraelskie przypuściły w piątek atak prewencyjny - wyjaśnił portal Times of Israel, a dziennik "Jeruslame Post" napisał, że Izrael "przejął inicjatywę".

Towarzyski mecz Juventusu z Atletico odwołany

W piątkowej operacji pod kryptonimem "Wstający świt" zginął m.in. kolejny wysokiej rangi dowódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Taisir al-Dżabari.

Zarówno Juventus, jak i Atletico przygotowują się do rozpoczęcia sezonu 2022/23. Piłkarze Starej Damy zaczną walkę w Serie A 15 sierpnia meczem z Sassuolo. Z kolei Hiszpanie tego samego dnia zagrają na wyjeździe z Getafe.

RadioZET.pl