Zamknij

Liga Narodów: Mecz Czechy - Szkocja odwołany z powodu koronawirusa

05.09.2020 11:30

Mecz Czechy - Szkocja w pierwszej kolejce Ligi Narodów dywizji B grupy 2. został odwołany z powodu zwiększonego zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Zakażeni Tomas Soucek i Patrik Schick mogli mieć bowiem kontakt z pracownikami czeskiej kadry.

Patrik Schick
fot. Salvio Calabrese/Imago Sport and News/East News

Z powodu koronawirusa nie odbędzie się zaplanowany na poniedziałek mecz Czechy – Szkocja w Ołomuńcu w piłkarskiej Lidze Narodów (Dywizja B2) – poinformowały media.

W piątek Czesi wygrali na wyjeździe ze Słowacją 3:1, ale zaraz po tym spotkaniu zapadła decyzja o zaprzestaniu treningów „ze skutkiem natychmiastowym”, w obawie o możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.

Zobacz także

Mecz Czechy - Szkocja w Lidze Narodów odwołany z powodu koronawirusa

„Reprezentacja narodowa nie zagra w poniedziałek ze Szkocją ze względu na sytuację zdrowotną związaną z pandemią koronawirusa” – przekazała czeska federacja na Twitterze.

W Bratysławie ze Słowacją nie wystąpili Tomas Soucek i Patrik Schick. Obaj zostali na kwarantannę. Wcześniej podano, że mieli kontakt z osobą z kierownictwa czeskiej reprezentacji, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Cały skład Czechów został ponownie przebadany, wyniki były negatywne i ekipa z opóźnieniem udała się autokarem na Słowację.

Szkoci, którzy w pierwszym tegorocznym występie w LN, zremisowali w Glasgow z Izraelem 1:1, poinformowali, że nie mają jeszcze oficjalnego potwierdzenia odwołania meczu w Ołomuńcu.

W Dywizji A Polska przegrała w Amsterdamie z Holandią 0:1. W poniedziałek podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się zaś w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP