Zamknij

Matty Cash powołany na listopadowe mecze Polaków? Jest decyzja wojewody

26.10.2021 12:15
Matty Cash
fot. Mark Cosgrove/News Images via www.imago-images.de/Imago Sport

Matty Cash wkrótce zostanie powołany przez Paulo Sousę na listopadowe mecze el. MŚ 2022? Obrońca Aston Villi czeka na potwierdzenie przyznania polskiego obywatelstwa. Portal "Interia" dowiedział się, że już we wtorek Wojewoda Mazowiecki podpisze w Pałacu Prezydenckim wniosek o przyznanie dokumentu 24-latkowi.

Matty Cash lada moment może otrzymać polskie obywatelstwo. Paulo Sousa chwyta się wszystkiego, aby tylko móc powołać obrońcę na listopadowe mecze el. MŚ 2022. W ostatnim czasie na prośbę selekcjonera biało-czerwonych Cezary Kulesza miał nieformalnie spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, aby ten "życzliwie spojrzał na sprawę". Informacje "Interii" potwierdził Piotr Szefer.

- Matty Cash wystąpił do Ambasady RP w Londynie z wnioskiem o uznanie obywatelstwa polskiego. Wniosek ten, wraz z załącznikami, trafił do wojewody mazowieckiego i u niego jest procedowany (...). Cezary Kulesza spotkał się nieformalnie z prezydentem Andrzejem Dudą, by poprosić o życzliwe spojrzenie na tę sprawę, gdy w końcu trafi ona na biurko pana prezydenta - powiedział dyrektor biura zarządu prezesa PZPN.

Matty Cash zagra dla Polski w listopadzie?

Chociaż sprawa jest pilna, należy w niej zachować chłodną głowę i dopełnić wszelkich formalności. Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła w rozmowie z serwisem wyjaśniła, że po zakończeniu procedur, decyzja zostanie ogłoszona mediom.

Matty Cash jest piłkarzem, którego chętnie na pozycji prawego wahadłowego widziałby Paulo Sousa. Wygląda na to, że jego gra z orzełkiem na piersi nie jest już kwestią miesięcy, lecz dni.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl