Zamknij

Klauzula odstępnego "dla wybranych". Ciekawy zapis w kontrakcie Matthijsa de Ligta

Krzysztof Sobczak
18.07.2019 09:11
Matthijs de Ligt
fot. Mauro Ujetto / SplashNews.com/East News

Matthijs de Ligt podpisał 5-letni kontrakt z Juventusem, a "Sky Sport Italia" ujawnia szczegóły tej umowy. Najciekawsze zapisy dotyczą klauzuli odstępnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jak informuje włoska stacja, de Ligt ma wpisaną w umowę kwotę odstępnego na poziomie 150 milionów euro, ale zacznie ona obowiązywać od 2022 roku, a zatem od trzeciego roku gry Holendra w barwach "Starej Damy". Co więcej, wraz ze wzrostem wartości zawodnikami oraz liczby rozegranych spotkań klauzula będzie z sezonu na sezon coraz wyższa. Chcąc pozyskać tego zawodnika wcześniej, wszystkie kluby będą musiały negocjować cenę.

Później nic się nie zmieni m.in. dla klubów z Francji, bo klauzula nie będzie aktywna w tym kraju. Oznacza to, że PSG, które bardzo mocno starało się pozyskać stopera Ajaxu Amsterdam, wciąż będzie musiało liczyć na udane rozmowy z mistrzem Włoch.

Na taką formę klauzuli odstępnego nalegał piłkarz, a paryżanie odmówili przystania na ten warunek. Wydaje się, że to korzystna opcja dla obu stron - de Ligt i Juventus będą mieli trzy lata, by "się dotrzeć" i sprawdzić, czy ten układ przynosi korzyści obu stronom. Może się też okazać, że Holender nie spełni pokładanych w nim nadziei i Włosi będą chcieli go sprzedać wcześniej.

Matthijs de Ligt - ile zarobi w Juventusie?

W Turynie niespełna 20-letni środkowy obrońca ma zarabiać 7,5 miliona euro, a wraz z bonusami ta kwota może wzrosnąć nawet do 12 mln euro rocznie.

RadioZET.pl/Sky Sport Italia/KS