Mateusz Morawiecki zapowiedział interwencję ws. murawy na PGE Narodowym

20.11.2019 20:58
Polska - Słowenia
fot. PAP

Temat nowego ministra sportu zamkniemy w ciągu tygodnia lub dwóch - zapowiedział premier i tymczasowy minister sportu Mateusz Morawiecki w środę w Polsat News.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Morawiecki w Polsat News został zapytany, kto będzie docelowym ministrem sportu w jego rządzie. "Mamy parę kandydatur i rozmawiamy z tymi kandydatami i kandydatkami - bo jest tam również kobieta. Jakiś czas - mam nadzieję, że krótki - nam to zajmie. Jeszcze kilka dni (...). W ciągu tygodnia, dwóch zamkniemy ten temat" - odpowiedział Morawiecki.

Łukasz Piszczek spotkał się z premierem Morawieckim [ZDJĘCIA]

Morawiecki poinformował też, że wczoraj po meczu Polski ze Słowacją rozmawiał z piłkarzami, którzy powiedzieli mu o problemach z murawą na Stadionie Narodowym, na którym grali. "Wspomnieli, że nie jest to murawa na jakiej powinni grać. (...) Poprosiłem odpowiedzenie osoby, żeby się tym tematem zainteresowały. A tak na prawdę, żeby załatwiły ten temat raz na zawsze" - powiedział premier.

Dodał, że nie chce, by radość z występów Polaków była przyćmiona przez "słabej jakości" murawę. "Jako premier i (tymczasowy - PAP) minister sportu mogę powiedzieć, że na pewno zajmę się tym tematem" - zapewnił.

RadioZET.pl/PAP