Mateusz Klich z kolejnym golem. Po golu rywal rzucił się na Polaka [WIDEO]

28.04.2019 16:19

Mateusz Klich zdobył bramkę dla Leeds United w przedostatniej, 45. kolejce Championship - zaplecza angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Jego zespół zremisował z Aston Villa Birmingham 1:1 (0:0). To dziewiąty ligowy gol polskiego pomocnika w tym sezonie.

Mateusz Klich fot. kadr z wideo

Mateusz Klich wpisał się na listę strzelców w 72. minucie. Polak zdobył kontrowersyjną bramkę, ponieważ chwilę wcześniej zawodnicy Aston Villi przerwali grę i żądali wybicia piłki, bo na murawie leżał jeden z ich kolegów. Leeds nie przystało na to i ruszyło do ataku. Tuż po bramce Klicha, Anwa El-Ghazi eksplodował i rzucił się na 28-latka. Po chwili piłkarz otrzymał czerwoną kartkę. W 77. wyrównał Albert Adomah.

Drużyna Leeds United (w niedzielnym spotkaniu na ławce rezerwowych był Mateusz Bogusz) wystąpi w barażach o awans do Premier League, nie ma już szans na bezpośrednią promocję.

W tabeli prowadzi Norwich City 91 pkt, przed Sheffield United 88 (oba kluby wywalczyły awans) i Leeds 83.