Zamknij

Mateusz Borek zwolniony z Polsatu. 20 lat pracy i wypowiedzenie listem

01.06.2020 09:42
Mateusz Borek
fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Mateusz Borek po 20 latach oficjalnie rozstał się z Polsatem. Jak sam potwierdził, wypowiedzenie umowy otrzymał listem 28 kwietnia. - Podpisuję się pod tym zwolnieniem z pracy, natomiast generalnie mam trochę inną optykę na sposób zwolnienia - przekazał na Kanale Sportowym.

Mateusz Borek od kilku miesięcy nie pojawiał się na antenie Polsatu. I choć wszyscy domyślali się, że jego przygoda ze stacją dobiegła końca, wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia. Sam Borek mówił, że jego kontrakt wciąż obowiązuje, natomiast nie jest on po prostu obsadzany w transmisjach. Teraz potwierdził, że Polsat oficjalnie wręczył mu wypowiedzenie. I choć przyszło do niego dopiero 28 kwietnia, datowane jest na koniec lutego.

- Spotkałem tam wielu fajnych ludzi, pewnie też kilku niefajnych, którym może za bardzo zaufałem, może za fajnie ich traktowałem, może traktowałem w kategorii przyjaciół, a okazało się, że w międzyczasie ktoś robił jakąś politykę i wbijał mi nóż - skomentował sytuację Borek. Powodem zakończenia jego współpracy z Polsatem było założenie Kanału Sportowego z Michałem Polem, Krzysztofem Stanowskim i Tomaszem Smokowskim.

Piotr Rocki walczy o życie. Najnowsze informacje o stanie zdrowia piłkarza

Mateusz Borek odszedł z Polsatu przez Kanał Sportowy

- Jakoś ten projekt pod tytułem Kanał Sportowy prawdopodobnie był za trudny, za mocny, nieakceptowalny dla pewnych ludzi w stacji. Dlatego dostałem wybór: albo zostaję w Polsacie i rezygnuję z Kanału Sportowego i jeszcze kilku innych działalności, albo muszę odejść, bo nagle okazało się, że po 20 latach zmieniły się zasady. Dzisiaj nagle komuś zaczęło to przeszkadzać. Szczerze mówiąc, nie do końca potrafię to zaakceptować - mówił Borek tydzień temu w programie „Jurasówka” w Newonce Radio.

Mateusz Borek nie był pierwszym znanym dziennikarzem, który rozstał się z Polsatem z powodu swojej aktywności w internecie. Z tego samego powodu ze stacją pożegnał się Tomasz Smokowski. Umowę rozwiązał też Roman Kołton, który co prawda pojawia się jeszcze na antenie, ale już jako dziennikarz niezależny.

Mateusz Borek o zwolnieniu z Polsatu Sport - WIDEO

*fragment od około 1:11:00

Mateusz Borek: Polsat zwolnił go listownie po 20 latach

Borek pracował w Polsacie Sport od 2000 roku. W ciągu ostatnich lat zapracował sobie na miano jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych i komentatorów w kraju. Komentował m.in. mecze Euro 2008 i Euro 2016, a także MŚ w roku 2006. Był też gospodarzem popularnego programu "Cafe Futbol".

RadioZET.pl/Wirtualne Media/Kanał Sportowy/AN

Posłuchaj podcastu