Zamknij

Trener piłkarski sfałszował paszport covidowy. Usłyszał wyrok

27.01.2022 22:13
Trener piłkarski sfałszował paszport covidowy. Usłyszał wyrok
fot. Joachim Sielski via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas

Markus Anfang usłyszał wyrok za korzystanie z fałszywego paszportu covidowego. Jak poinformował "Sport Bild" znany niemiecki szkoleniowiec dostał roczny zakaz trenowania piłki nożnej.

Markus Anfang to były piłkarz, który profesjonalną karierę zakończył w 2010 roku, występując w takich klubach jak: Bayer Leverkusen, Schalke 04 Gelsenkirchen czy Fortuna Duesseldorf. Następnie pozostał w futbolu, obejmując funkcję trenera w SC Kapellen-Erft. Po drodze prowadził także m.in. FC Koeln, a w ostatnim czasie pracował w Werderze Brema, gdzie jego celem było awans do Bundesligi. Ostatecznie do tego nie doszło, ponieważ 47-latek zrezygnował ze stanowiska.

Powodem takiej decyzji było postępowanie, a raczej finał sprawy dotyczące sfałszowania certyfikatu szczepień COVID-19. Mimo posiadania takiego dokumentu trener nie otrzymał szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Markus Anfang skazany za sfałszowanie certyfikatu szczepień COVID-19

Sprawą zajęła się prokuratura, a sam zainteresowany nie przyznawał się do winy. Jak przekazał niemiecki magazyn "Sport Bild" po przedstawieniu kolejnych dowodów i postępem w śledztwie niemiecki trener przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sąd Sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej nałożył na Anfanga roczny zakaz trenowania piłki nożnej oraz karę grzywny w wysokości 20 tysięcy euro.

RadioZET.pl/bild.de