Zamknij

Popularny angielski sędzia przenosi się do Arabii Saudyjskiej

Krzysztof Sobczak
16.02.2017 18:00
Mark Clattenburg
fot. EastNews

Sędzia piłkarski Mark Clattenburg, który prowadził kilka prestiżowych meczów w ubiegłym roku, kończy pracę w Premier League i przenosi się do Arabii Saudyjskiej - poinformowała organizacja zarządzająca sprawami arbitrów w angielskich rozgrywkach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komunikacie nie podano, jaką funkcję Clattenburg będzie pełnił w Arabii Saudyjskiej. Howard Webb, który w przeszłości także prowadził mecze w angielskim futbolu, do niedawna był dyrektorem departamentu sędziowskiego w piłkarskiej federacji tego kraju, ale w ubiegłym tygodniu został zatrudniony przez włodarzy amerykańskiej Major League Soccer (MLS), by pomóc tamtejszym arbitrom przyswajać obsługę systemu powtórek wideo.

Zobacz także

Nie podano jeszcze, kiedy Clattenburg po raz ostatni będzie prowadził mecz Premier League. Prawie 42-letni Anglik w grudniowym wywiadzie udzielonym agencji AP przyznał, że bardzo chciałby pracować poza ojczyzną. W ubiegłym roku sędziował m.in. finał mistrzostw Europy (podczas tej imprezy sędziował też m.in. spotkanie 1/8 finału Polski ze Szwajcarią, wygrane przez biało-czerwonych 5-4 w rzutach karnych), Ligi Mistrzów i Pucharu Anglii.

RadioZET.pl/PAP/KS