Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Popularny angielski sędzia przenosi się do Arabii Saudyjskiej

16.02.2017 18:00
sport

Sędzia piłkarski Mark Clattenburg, który prowadził kilka prestiżowych meczów w ubiegłym roku, kończy pracę w Premier League i przenosi się do Arabii Saudyjskiej - poinformowała organizacja zarządzająca sprawami arbitrów w angielskich rozgrywkach.

Mark Clattenburg fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W komunikacie nie podano, jaką funkcję Clattenburg będzie pełnił w Arabii Saudyjskiej. Howard Webb, który w przeszłości także prowadził mecze w angielskim futbolu, do niedawna był dyrektorem departamentu sędziowskiego w piłkarskiej federacji tego kraju, ale w ubiegłym tygodniu został zatrudniony przez włodarzy amerykańskiej Major League Soccer (MLS), by pomóc tamtejszym arbitrom przyswajać obsługę systemu powtórek wideo.

Nie podano jeszcze, kiedy Clattenburg po raz ostatni będzie prowadził mecz Premier League. Prawie 42-letni Anglik w grudniowym wywiadzie udzielonym agencji AP przyznał, że bardzo chciałby pracować poza ojczyzną. W ubiegłym roku sędziował m.in. finał mistrzostw Europy (podczas tej imprezy sędziował też m.in. spotkanie 1/8 finału Polski ze Szwajcarią, wygrane przez biało-czerwonych 5-4 w rzutach karnych), Ligi Mistrzów i Pucharu Anglii.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń