Mario Gomez ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej

Maciej Walasek
05.08.2018 16:41
Mario Gomez, Thomas Mueller
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Mario Gomez ogłosił decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. 33-latek poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po tym, jak Mesut Oezil ogłosił zakończenie kariery, teraz na taki krok zdecydował się Mario Gomez. Napastnik zadebiutował w kadrze Niemiec w 2007 roku. Jego największym sukcesem w reprezentacji jest zdobycie wicemistrzostwa Europy w 2008 roku. Z powodu kontuzji, Gomez nie pojechał na mistrzostwa świata do Brazylii, gdzie jego zespół zdobył Puchar Świata.

Zobacz także

- Nadszedł czas, aby zrobić miejsce dla wielu młodych i utalentowanych chłopców, którzy mają szansę spełnić swoje marzenia, udowodnić, że wiele potrafią, zdobyć odpowiednie doświadczenie i osiągnąć jak najlepsze wyniki z niemieckim zespołem – napisał w oświadczeniu.

- Gdy nie mogłem być w drużynie w 2014 roku, zrozumiałem, jak bardzo mi tego brakowało i jaki to duży zaszczyt, że mogę być w tym gronie. Zawsze będę czuł łączność z reprezentacją i teraz, jak wszyscy Niemcy, będę wielkim kibicem tej ekipy. Moja miłość do tego zespołu nigdy się nie skończy - dodał doświadczony piłkarz, który, choć oficjalnie rezygnuje z gry w kadrze, przyznaje, że w razie potrzeby zawsze będzie do dyspozycji selekcjonera.

Mario Gomez zagrał w łącznie 78 meczach, w których zdobył 31 bramek.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW