Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mario Gomez ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej

05.08.2018 16:41
sport

Mario Gomez ogłosił decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. 33-latek poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mario Gomez, Thomas Mueller fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po tym, jak Mesut Oezil ogłosił zakończenie kariery, teraz na taki krok zdecydował się Mario Gomez. Napastnik zadebiutował w kadrze Niemiec w 2007 roku. Jego największym sukcesem w reprezentacji jest zdobycie wicemistrzostwa Europy w 2008 roku. Z powodu kontuzji, Gomez nie pojechał na mistrzostwa świata do Brazylii, gdzie jego zespół zdobył Puchar Świata.

- Nadszedł czas, aby zrobić miejsce dla wielu młodych i utalentowanych chłopców, którzy mają szansę spełnić swoje marzenia, udowodnić, że wiele potrafią, zdobyć odpowiednie doświadczenie i osiągnąć jak najlepsze wyniki z niemieckim zespołem – napisał w oświadczeniu.

- Gdy nie mogłem być w drużynie w 2014 roku, zrozumiałem, jak bardzo mi tego brakowało i jaki to duży zaszczyt, że mogę być w tym gronie. Zawsze będę czuł łączność z reprezentacją i teraz, jak wszyscy Niemcy, będę wielkim kibicem tej ekipy. Moja miłość do tego zespołu nigdy się nie skończy - dodał doświadczony piłkarz, który, choć oficjalnie rezygnuje z gry w kadrze, przyznaje, że w razie potrzeby zawsze będzie do dyspozycji selekcjonera.

Mario Gomez zagrał w łącznie 78 meczach, w których zdobył 31 bramek.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń