Zamknij

22-letni piłkarz zadźgany nożem po festynie. Poszło o dziewczynę

29.06.2022 10:47
22-letni piłkarz zadźgany nożem po festynie
fot. Gerard/REPORTER/EastNews

Piotr S., piłkarz Czarnych Marianowo, został zamordowany w niedzielny poranek po lokalnym festynie Lato z Sydonią. 22-latek zginął od ciosów nożem. Według nieoficjalnych informacji poszło o dziewczynę. Sprawca usłyszał już zarzut morderstwa.

Piotr S. w poprzednim sezonie był wypożyczony do innego klubu, ale w najbliższych rozgrywkach miał bronić barw zespołu Czarnych Marianowo występującego w drugiej grupie zachodniopomorskiej A klasy. Niestety w niedzielę nad miejscowym jeziorem rozegrała się tragedia.

22-letni piłkarz-amator, na co dzień pracujący na kolei w Trąbkach, w sobotę udał się na festyn Lato z Sydonią. Impreza trwała do późnych godzin nocnych. Rano nad jeziorem odnaleziono jego ciało, na którym widoczne były rany kłute szyi, klatki piersiowej oraz pleców. Oględziny wykazały, że chłopak zginął na miejscu.

Zamordowano 22-letniego piłkarza

- Ustalenia faktyczne są takie, że doszło do użycia noża i zadanie przez sprawcę tym nożem obrażeń, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego w tej sprawie. Postępowanie prowadzone jest o zabójstwo, czyli artykuł 148 paragraf 1 Kodeksu karnego – poinformowała Macugowska-Kyszka - powiedziała prokurator Alicja Miecugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w rozmowie z portalem stargard.naszemiasto.pl.

Funkcjonariusze zatrzymali już 23-latka z Łobza, który usłyszał zarzut morderstwa. Według nieoficjalnych informacji sprawca zaatakował Piotra S. z powodu kłótni o dziewczynę.

- To był spokojny chłopak. Bardzo uczciwy, rzetelny. Bardzo się angażował w grę w piłkę, ale również na rzecz naszego klubu - wspominał zamordowanego 22-latka prezes Czarnych Marianowo.

RadioZET.p/stargard.naszemiasto.pl