Zamknij

Nieuleczalna choroba odebrała ojca trójce dzieci. Nie żyje znany słowacki piłkarz

28.06.2020 17:03
Nieuleczalna choroba odebrała ojca trójce dzieci. Nie żyje znany słowacki piłkarz
fot. East News

Marian Cisovsky nie żyje. Słowacki piłkarz, znany m.in. z gry w reprezentacji i Viktorii Pilzno, zmarł na nieuleczalne stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Miał 40 lat, osierocił trójkę dzieci.

Piętnastokrotny reprezentant Słowacji w piłce nożnej Marian Cisovsky zmarł na ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Miał 40 lat. Z nieuleczalną chorobą, która była powodem śmieci m.in. polskiego piłkarza Krzysztofa Nowaka w 2005 roku, walczył od sześciu lat.

>>> Nie żyje były reprezentant Szwecji. Cierpiał na śmiertelną chorobę

- Dziś jest najsmutniejszy dzień. Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że odszedł na zawsze Marian Cisovsky – podał czeski klub Viktoria Pilzno, w którego barwach zdobył mistrzostwo kraju. Na Słowacji w lidze zwyciężył z Interem Bratysława i Artmedią Petrzalka. W Lidze Mistrzów, z Artmedią, zagrał m.in. przeciwko słynnej Barcelonie.

Zobacz także

Marian Cisovsky nie żyje. Znany piłkarz zmarł na nieuleczalną chorobę

Środkowy obrońca wystąpił 15 razy w słowackiej reprezentacji, m.in. w towarzyskim spotkaniu z Polską (2:0), które odbyło się w listopadzie 2013 roku we Wrocławiu. W roli selekcjonera biało-czerwonych zadebiutował wtedy Adam Nawałka. Cisovsky wystąpił też w igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Był żonaty. Osierocił troje dzieci.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu