Były sędzia został trenerem. To on nie zauważył gryzącego Luisa Suareza

20.08.2019 21:12
Marco Rodriguez
fot. AFP/EAST NEWS

Marco Rodriguez, były międzynarodowy sędzia piłkarski, który był między innymi arbitrem słynnego meczu mistrzostw świata w 2014 r., w którym Luis Suarez ugryzł Giorgio Chielliniego, został trenerem Salamanki CF, zespołu występującego w trzeciej lidze hiszpańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Marco Rodriguez w sędziowskiej karierze prowadził spotkania trzech mundiali w 2006 roku w Niemczech, w 2010 w RPA oraz Brazylii w 2014. Podczas tej ostatniej imprezy ogłosił zakończenie przygody z dotychczasowa pracą. Następnie Meksykanin pracował jako komentator telewizyjny. Teraz zapragnął sprawdzić się w jeszcze innej roli.

Marco Rodriguez, były międzynarodowy sędzia piłkarski, został trenerem Salamanki

Podczas swoich ostatnich mistrzostw globu popełnił jeden z istotnych błędów. W spotkaniu Włochy - Urugwaj (0:1) nie zauważył niesportowego zachowania Luisa Suareza, który... ugryzł Giorgio Chielliniego. Mimo to FIFA nałożyła dotkliwą karę na urugwajskiego napastnika - finansową w wysokości 110 tys. dolarów oraz sportową - dyskwalifikując go na dziewięć spotkań reprezentacji, a także wykluczając z jakiejkolwiek aktywności piłkarskiej na cztery miesiące.

Rodriguez ma podwójne obywatelstwo - meksykańskie i hiszpańskie, co ułatwiło mu podpisanie kontraktu z Salamanką CF

RadioZET.pl/PAP/MG