Dramat młodej gwiazdy Realu Madryt. Fatalna kontuzja i 9 miesięcy przerwy

Andreas Nicolaides
24.07.2019 13:44
Marco Asensio

Marco Asensio w towarzyskim meczu Realu Madryt z Arsenalem doznał zerwania więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. To oznacza, że czeka go operacja i wielomiesięczna przerwa w grze.

Asensio w meczu Real Madryt - Arsenal (2:2, 3:2 w karnych) pojawił się na murawie w drugiej połowie. Zanotował świetne wejście i w 59. minucie zdobył gola na 2:2. Niestety kilka chwil później w walce o piłkę doznał fatalnej kontuzji. Boisko opuszczał na noszach ze łzami w oczach. Natychmiast przewieziono go do szpitala, gdzie przeprowadzono badania. Te niestety potwierdziły najgorszy scenariusz.

Poważna kontuzja Marco Asensio

Real Madryt poinformował w oficjalnym komunikacie, że Asensio doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzenia łąkotki bocznej w lewej nodze.

Piłkarz zostanie poddany operacji, a potem przejdzie rehabilitację. Jego przerwa w grze potrwa minimum 6 miesięcy. Niewykluczone, że przedłuży się do 9. To oznacza, że Asensio przegapi prawie cały sezon, a na boisko wróci w okolicach kwietnia 2020 roku.