Ekstraklasa: Marcin Wasilewski zawodnikiem Wisły Kraków

Maciej Walasek
18.11.2017 10:01
Marcin Wasilewski
fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Marcin Wasilewski został piłkarzem Wisły Kraków. 60-krotny reprezentant Polski związał się z "Białą Gwiazdą" kontraktem ważnym do końca sezonu z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy – poinformował klub ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

37-letni Wasilewski od 30 czerwca, gdy wygasła jego umowa z angielskim Leicester City, pozostawał bez klubu. Nie ogłosił jednak końca kariery i zdecydował się przyjąć ofertę Wisły.

Zobacz także

Jako tzw. wolny zawodnik mógł podpisać kontrakt, mimo zamkniętego okna transferowego. 13-krotny mistrz kraju zdecydował się pozyskać Wasilewskiego, gdyż kontuzji doznał środkowy obrońca Hiszpan Ivan Gonzalez, który przechodzi w ojczyźnie rehabilitację po operacji kolana.

Urodzony w Krakowie Wasilewski jest wychowankiem miejscowego Hutnika. Grał też w Śląsku Wrocław, Wiśle Płock, Amice Wronki i Lechu Poznań. W sumie w ekstraklasie wystąpił w 117 meczach, w których strzelił 14 goli.

W 2007 roku przeszedł do Anderlechtu Bruksela, gdzie spędził sześć lat i wywalczył cztery tytuły mistrza Belgii. Przez ostatnie cztery sezony grał w Leicester City. Klub ten, z Wasilewskim w składzie, awansował z Championship do Premier League, a w 2016 roku sensacyjnie wywalczył mistrzostwo Anglii.

Wasilewski ma na swoim koncie 60 występów w reprezentacji Polski, brał udział w mistrzostwach Europy w 2008 roku. W Wiśle będzie grał z numerem 27 na koszulce.

RadioZET.pl/PAP/mw